امروز : یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۹

طرح «محرومیت دریافت پست سیاسی» شامل چه مسئولانی است؟

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: طرحی در مجلس در حال آماده سازی است که براساس آن اگر مسئولان در برابر نمایندگان ملت پاسخگو نباشد، برای همیشه از گرفتن پست سیاسی در کشور محروم می‌شوند.
طرح «محرومیت دریافت پست سیاسی» شامل چه مسئولانی است؟
پنج شنبه | ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۱:۱۵ |
کد خبر : ۱۱۸۶۲ |
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتتخابات، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی اظهار کرد: برخی از مسئولان به ویژه آن‌هایی که در سال پایانی مسئولیت خود قرار دارند، ممکن است در برابر نمایندگان مردم پاسخگو نباشند و یا استیضاح آنها کارآیی نداشته باشد.

وی تصریح کرد: این طرح با پیشنهاد یکی از نمایندگان مجلس یازدهم در حال بررسی است و براساس آن اگر مسئولان اجرایی کشور پاسخ قانع کننده‌ای در برابر تصمیمات خود به نمایندگان مجلس ارائه ندهند، برای همیشه از گرفتن پست‌های سیاسی محروم خواهند شد.

فلاحی با بیان اینکه طرح مورد نظر فقط شامل قوه مجریه کشور است، مطرح کرد: طرحی در قوه قضائیه به عنوان «ترک فعل» وجود دارد که شامل این است که هر فردی اگر در انجام وظایفش کوتاهی کند، تخطی محسوب می‌شود و سیستم قضایی با آن برخورد می‌کند، این قانون می‌تواند به پشتیبان طرح ترک فعل نیز تبدیل شده و به دستگاه‌های دیگر سرایت‌پذیری داشته باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: این طرح، در حال حاضر خیلی کلی است و هنوز تفصیل، تبصره و الحاقیه ندارد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید