امروز : پنج شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۷

تقویم آموزشی انتخابات در استان مرکزی تدوین شد

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: تقویم آموزشی انتخابات در استان مرکزی تدوین شده و به تصویب ستاد رسیده است.
تقویم آموزشی انتخابات در استان مرکزی تدوین شد
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۱:۴۷ |
کد خبر : ۸۵۵۹ |
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، بهروز اکرمی در پنجمین جلسه ستاد انتخابات استان مرکزی بیان کرد: مجموعه مدیران ذیربط در استانداری و فرمانداران، وظیفه برگزاری انتخابات را بر عهده دارند و باید از هرگونه شائبه تبلیغ له یا علیه کاندیداها به دور باشند.

وی تصریح کرد: در این راستا راهکار‌هایی جهت رصد بی‌طرفی عوامل انتخابات پیش‌بینی شده است، اما به هرحال عوامل باید از چنین شائبه‌هایی اجتناب کنند و امید است با تمهدیدات در نظر گرفته شده بتوانیم انتخابات قانونی با حضور حداکثری مردم را پیش‌رو داشته باشیم.

اکرمی با بیان اینکه یکی از راه‌های افزایش سطح مشارکت مردم رصد نارضایتی‌های اجتماعی است، گفت: در این مسیر تمهیداتی در نظر گرفته شده که سطح رضایتمندی مردم از عملکرد دستگاه‌ها اجرایی استان ارتقا یابد که این امر افزایش مشارکت را رقم می‌زند.

وی اظهار کرد: از افرادی که قرار است خود را در معرض انتخاب مردم برای ورود به مرکز قانون‌گذاری کشور قرار دهند انتظار می‌رود که در عمل، عامل به قانون باشند، قانون انتخابات را به صورت ویژه رعایت کنند و از فعالیت‌های زودهنگام که تبعات قانونی به همراه دارد، پرهیز کنند.

رییس ستاد انتخابات استان مرکزی بر لزوم آموزش تمامی دست‌اندرکاران انتخابات اعم از فرمانداران، بخشداران اعضای شعب انتخاباتی، گفت: تقویم آموزشی انتخابات در استان مرکزی تدوین شده و به تصویب ستاد رسید، همچنین نحوه آموزش و موضوعات آموزشی نیز بررسی شد.  

اکرمی اضافه کرد: با تصمیم ستاد انتخابات استان مرکزی مقرر شد فرآیند جمع‌بندی آرا جهت تسریع و تسهیل و دقت کار به شکل چک لیست در اختیار اعضای شعبه قرار گرفته و بازدید میدانی جهت ارزیابی شعب پیشنهادی اخذ رای به لحاظ سخت‌افزاری انجام ‌می‌گیرد، همچنین فعالیت‌های کاندیداهای احتمالی توسط دست‌اندرکاران رصد می‌شوند و ماهانه جمع‌بندی این فعالیت‌ها در جلسات ستاد به بحث گذاشته می‌شود.

به گزارش ایسنا، در این جلسه مقرر شد برای افزایش سطح مشارکت مردم در انتخابات، میزگردهای انتخاباتی پیش‌بینی شود که در موعد مقرر اعلام خواهد، همچنین مشکلات IT و فیبر نوری بخشداری ‌ های مستقل و ادارات ثبت احوال شهرستان‌ها تا پایان آبانماه با همکاری سازمان مدیریت و اداره کل مخابرات رفع شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید