امروز : شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۳

رییس ستاد انتخابات استان تهران: از ۲۵ فرآیند انتخابات ۲۴ فرایند الکترونیکی است

رییس ستاد انتخابات استان تهران، گفت: از ۲۵ فرآیند انتخابات ۲۴ فرایند الکترونیکی است و فقط مرحله اخذ رای و شمارش آراست که برای انجام آن نیازمند ایجاد زیرساخت و هماهنگی شورای نگهبان هستیم.
رییس ستاد انتخابات استان تهران: از ۲۵ فرآیند انتخابات ۲۴ فرایند الکترونیکی است
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۵:۰۲ |
کد خبر : ۹۱۱۹ |
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، شکرالله حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با بازدید از روند ثبت نام داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ساختمان شماره دو فرمانداری تهران واقع در مجموعه چهل سرای مصلا اظهار کرد: امروز دومین روز از ثبت نام داوطلبین نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی است. به ابتکار فرمانداری و کمک مصلا ستاد ثبت‌نام در محل مناسبی برقرار شد و داوطلبان و مسئولان مشکل پارکینگ و جا ندارند و سیستم ها برای ثبت نام مناسب هستند.

وی با ارائه گزارشی از تعداد ثبت‌نام شدگان گفت: تعداد افراد نهایی برای کل کشور ۷۸۹ نفر بوده است که از این میان ۲۱۴ داوطلب مربوط به استان تهران بوده است و از این مجموع ۱۹ درصد خانم و ۸۱ درصد اقا ثبت نام کرده اند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با مقایسه روز اول دوره های قبل یعنی مجلس نهم و دهم با روز اول دوره یازدهم گفت: در مجلس نهم ۲۷ نفر ثبت نام کرده بودند که از میان آنها ۷ درصد خانم بودند و ۹۳ درصد آقایان بوده اند.

وی افزود: در روز نخست مجلس دهم نیز ۹۴ نفر ثبت نام کرده بودند که ۱۴ درصد آنها خانم و ۸۶ درصد آقایان هستند. در روز دوم تا این لحظه در حوزه تهران ۳۰ نفر ثبت نام قطعی انجام داده‌اند.

حسن بیگی در رابطه با جزئیات اطلاعاتی داوطلبین این دوره از نمایندگی مجلس خاطرنشان کرد: روز آخر ثبت نام، جزئیات بیشتر ارائه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: یک عده از دواطلبان تمایل دارند در مراکز انتخابیه و عده ای هم در وزات کشور ثبت نام کنند. در کل استان تهران در روز اول  ۲۱۴ نفر داوطلب به صورت قطعی ثبت نام کرده بودند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران گفت: از ۲۵ فرآیند انتخابات ۲۴ فرایند الکترونیکی است و فقط مرحله اخذ رای و شمارش آراست که برای انجام آن نیازمند ایجاد زیرساخت و هماهنگی شورای نگهبان هستیم.

وی در پایان ادامه داد: در رابطه با طرح ثبت نام الکترونیکی هم بحث شده بود که نیاز به نرم افزار خاصی داشتیم و در نهایت ساخت و طراحی آن به انتخابات نرسید.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید