امروز : شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۴

جمعیت ایثارگران: خواهیم دید در انتخابات لیست‌های مهندسی‌شده چه سرنوشتی می‌یابند

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به مناسبت روز مجلس شورای اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد.
جمعیت ایثارگران: خواهیم دید در انتخابات لیست‌های مهندسی‌شده چه سرنوشتی می‌یابند
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۰:۴۹ |
کد خبر : ۹۱۲۷ |
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، متن این بیانیه به شرح زیر است: هر ساله در آستانه روز مجلس شاهد اظهار نظرهایی تکراری پیرامون اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی هستیم و هر چهار سال یکبار که این روز مهم تلاقی با انتخابات دارد، بر تواتر و تکرار این اظهار نظرها و البته تا حد زیادی انتقادها پیرامون نقش و جایگاه مجلس افزوده می شود، پس از گذشت چند روزی اما باز آش همان است و کاسه همان.

اما یک سوال بسیار مهم...
نقش و جایگاه خود نمایندگان در ارتقای جایگاه کلی مجلس چیست؟ به عبارت دیگر اگر ما شاهد نمایندگانی بودیم که وظیفه قانونی خود در نظارت بر عملکرد دولت را به درستی انجام داده بودند، آیا بازهم شاهد چنین بی بند و باری در اقتصاد کشور بودیم؟!

اگر طی چند سال گذشته گلوگاه‌های مهم اقتصادی کشور که به یقین همگی در دستان مجلس شورای اسلامی قرار دارند به درستی و در زمان مناسب خود فشرده شده بود، آیا باز هم شاهد چنین افزایشی در قیمت بنزین بودیم؟

جمهور ملت چند بار شاهد این بوده‌اند که مجلس در سیاست‌های نابخردانه اقتصادی دولت فارغ از هم پالگی‌های مشمئز کننده سیاسی به درستی و در بزنگاه‌ها نقش نظارتی خویش را تمام و کمال ایفا کرده باشد؟

اینکه مجلس 6 سال دولت را در اقتصاد مبسوط رها کرده و حال که کار به اینجا رسیده بخواهد به صورت دستوری و در حرکت‌هایی عوام فریبانه از قبیل تمارض به استعفا و فلان طرح دو فوریتی و بهمان حرکت ساختارشکنانه کاسه رای مجددی برای خود فراهم کند، صرفا بسته به حافظه سیاسی و تاریخی ملت است که آیا باز هم چنین ساختار ضعیفی را برای مجلس برگزیند و یا اینکه مجلسی در تراز دیالمه‌ها و مدرس‌ها که نطق‌هایشان و از آن مهم‌تر تدابیرکارشناسی شده‌شان در عین متانت، دفاع جانانه‌ای از حقوق ملت نیز در درون خود مستتر داشت، را برگزیند.

چند بار دیگر باید شاهد استیضاح‌های 140 امضایی و سپس لابی‌های پشت پرده و رای اعتمادهای 180 تایی به همان وزیر باشیم؟! آیا در اینجا هم دستهای ناپیدا و قدرت‌های در سایه جلوی مجلس را برای ایفای نقش خود گرفته بودند؟!

براداران و خواهران حقیقت این نیست که جایگاه مجلس از حیث قانونی تضعیف شده باشد، واقعیت ماجرا این است که انتخاب افرادی که منافع باندی را برمنافع مردم ترجیح می‌دهند منجر به این گشته که در فرایندی کاملا تدریجی و آرام جایگاه مجلس از روزی که "تَکرار کردن"های بی منطق شروع شد روز به روز ضعیف و ضعیف‌تر شود.

این بار اما کاسه صبر ملت دیگر لبزیر شده و خواهید دید که در انتخابات آتی لیست‌های مهندسی شده تَکراری دچار چه سرنوشتی خواهند داشت. اما مهم این نیست که چه کسی رای نمی‌آورد! مهم این است که باید به چه نماینده و با چه ترازی رای داد!

امید است در آستانه روز مجلس و در فرصت باقی تا اسفند ماه تاریخی سال جاری تمام فعالین سیاسی و اقتصادی کشور منشوری از مشخصات نماینده تراز مردم ایران تهیه و در اختیار ملت قرار دهند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید