امروز : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۰

اتیوپی ماه مه یا ژوئن انتخابات پارلمانی برگزار می‌کند

نخست وزیر اتیوپی اعلام کرد، آدیس آبابا با وجود نگرانی‌های امنیتی و لجستیکی در ماه‌های مه یا ژوئن سال جاری میلادی انتخابات پارلمانی برگزار خواهد کرد.
اتیوپی ماه مه یا ژوئن انتخابات پارلمانی برگزار می‌کند
سه شنبه | ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۲:۲۱ |
کد خبر : ۹۵۰۱ |
انتخابات مجلس یازدهم

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، این نخستین انتخابات در نخست وزیری ابی احمد، برنده جایزه صلح نوبل است که در آوریل ۲۰۱۸ در این سمت انتخاب شد.

ابی احمد یک سری اصلاحات اقتصادی و سیاسی را اجرایی کرده است. دفتر انتخاباتی اتیوپی ژوئن ۲۰۱۹ اعلام کرد اوضاع امنیتی در این کشور باعث می‌شود تا ۲۰۲۰ انتخابات به تعویق بیفتد.

نخست وزیر اتیوپی گفت:‌ بر اساس زمانبندی انجام شده در مه یا ژوئن انتخابات برگزار می‌شود چون این زمانبندی توسط کمیسیون انتخابات کشور اعلام شده است. ممکن است با چالش‌های زیادی روبرو شویم که شامل مشکلات لجستیکی و امنیتی است اما برای مردم اتیوپی و احزاب کشور بهتر است که انتخابات در زمان برگزاری به صورت صلح‌آمیز و دموکراتیک باشد.

از ۱۹۹۵ در اتیوپی به صورت منظم انتخابات برگزار شده است البته به جز ۲۰۰۵ اما این انتخابات‌ها رقابتی نبوده‌اند. در سال ۲۰۰۵، پس از آنکه اپوزیسیون نسبت به برگزاری انتخابات اعتراض کرد و نیروهای امنیتی قریب به ۲۰۰ معترض را کشتند و دولت بسیاری از سیاستمداران اپوزیسیون را دستگیر و زندانی کرد، شورش رخ داد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید