امروز : شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۷

در لحظه

آخرین اخبار

اخبار ویژه

عمار حکیم ۲ لیست مشترک را برای انتخابات زودهنگام عراق خواستار شد

رئیس ائتلاف عراقیون تشکیل دو لیست بزرگ از تمامی احزاب و فراکسیون‌های سیاسی عراق را برای ورود به انتخابات پارلمانی زودهنگام که قرار است اواسط سال آتی برگزار شود، خواستار شد.
بایدن یا ترامپ؟

یک کارشناس مسائل آمریکا با رد برخی از اظهارنظرها مبنی بر اینکه انتخاب مجدد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا به نفع ایران است و همچنین با زیر سوال بردن برخی از تحلیل‌ها مبنی بر این که انتخاب« جو بایدن» به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا بیشتر می‌تواند تامین کننده منافع ایران باشد، گفت: در این ارتباط نمی‌توان با قاطعیت سخن گفت و کسانی که این گونه اظهار نظر می کنند، شاید به همه مسائل اشراف ندارند .
ماکرون خواهان تشکیل دولت لبنان در سریع‌ترین زمان ممکن شد

رئیس جمهوری فرانسه امروز جمعه خواسته خود را برای تشکیل دولت لبنان در سریع‌ترین زمان ممکن مطرح ساخت.
رئیس جمهوری موقت بولیوی در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نمی‌کند

جینین آنی‌یز، رئیس جمهوری موقت بولیوی در یک پیام ویدئویی اعلام کرد، کارزار انتخاباتی‌اش انصراف وی را از انتخابات ۱۸ اکتبر ریاست جمهوری بولیوی اعلام کرده است.
انتصاب رئیس آژانس حفاظت و توسعه رقابت قزاقستان

رئیس جمهور قزاقستان در حکمی رئیس آژانس تازه تاسیس حفاظت و توسعه رقابت این کشور را تعیین کرد.
بانوی اول ترکیه در میان ۱۰ مسلمان بانفوذ جهان

یک اندیشکده بین‌المللی بانوی اول ترکیه را در میان ۱۰ مسلمان بانفوذ برتر جهان قرار داد.
یوشیهیده سوگا رهبر حزب حاکم ژاپن شد

دبیرکابینه و متحد دیرین شینزو آبه امروز (دوشنبه) در رقابت رهبری حزب حاکم لیبرال دموکراتیک ژاپن پیروز شد و بدین ترتیب مسیر او برای کسب نخست‌وزیری هموار شده است.
پیشتازی ۵ درصدی بایدن مقابل ترامپ در نظرسنجی فاکس‌نیوز

نامزد دموکرات‌های آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر در بین رای‌دهندگان احتمالی شرکت‌کننده در یکی از نظرسنجی‌های سراسری شبکه خبری فاکس نیوز با اختلاف پنج درصدی از رقیب جمهوری‌خواه خود پیشتاز است.
ترامپ: لیاقت دور سوم ریاست جمهوری را هم دارم

رئیس جمهور آمریکا از تمایلش برای نامزد شدن برای سومین دور متوالی در انتخابات سال ۲۰۲۴ صحبت و استدلال کرد: "به خاطر نحوه رفتاری که با ما شد من لیاقتش را دارم"!
سه رویکرد اصلی بایدن در قبال ایران

نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در یادداشتی با انتقاد از سیاست‌های رئیس‌جمهور فعلی آمریکا در برابر ایران، رویکردهایی که خود در صورت پیروزی در انتخابات در برابر ایران در پیش خواهد گرفت را با مطرح کردن ادعاهایی علیه کشورمان تشریح کرد.
 رئیس‌جمهوری عراق انتخابات آینده سرنوشت‌ساز و مهم است
در دیدار با نماینده سازمان ملل

رئیس‌جمهوری عراق امروز، یکشنبه در دیدار با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق در مقر اقامتش در سلیمانیه گفت: انتخابات آینده سرنوشت ساز بوده و باید طرح نقشه برای اجرای انتخابات پیگیری شود.
دوست سابق ملانیا: ازدواج او با ترامپ معامله بود

بهترین دوست سابق ملانیا ترامپ ادعا می‌کند، ازدواج این بانوی اول آمریکا با دونالد ترامپ صرفا "معامله" بوده که طی آن رئیس جمهوری آمریکا یک "همراه جذاب" و ملانیا نیز امنیت به دست آورده است.
ترامپ: بایدن بدترین کاندیدای تاریخ ریاست جمهوری آمریکاست

ترامپ در کارزار تبلیغات انتخاباتی روز شنبه خود در نوادا، بایدن را "بدترین" کاندیدای ریاست جمهوری در تاریخ آمریکا دانست که حتی نمی‌داند زنده است!
برگزاری انتخابات محلی در روسیه

روس‌ها امروز یکشنبه برای شرکت در انتخابات محلی در ده‌ها منطقه این کشور به پای صندوق‌های رای رفته‌اند.
لاوروف ادعای دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات آمریکا را به تمسخر گرفت

وزیر امور خارجه روسیه در سخنانی کنایه آمیز از ادعاهای انتخاباتی مطرح شده توسط دولت آمریکا علیه ایران، روسیه و چین انتقاد کرد.
در سالروز حملات ۱۱ سپتامبر ترامپ و بایدن کمپین انتخاباتی را به حالت تعلیق درآوردند

رئیس جمهور آمریکا و رقیب دموکراتش در انتخابات نوامبر به صورت جداگانه یاد قربانیان نوزدهمین سالروز حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی را گرامی داشتند و به احترام سه هزار قربانی که در مرگبارترین حمله به خاک آمریکا کشته شدند، کمپین‌های انتخاباتی خود را به حالت تعلیق درآوردند.
موعد انتخابات پارلمانی مصر اعلام شد

رئیس مرکز ملی انتخابات مصر اعلام کرد انتخابات پارلمانی این کشور ۲۴ و ۲۵ اکتبر برگزار می‌شود.
ترامپ: انتخاب کامالا هریس توهینی به آمریکاست

دونالد ترامپ با حمله به کامالا هریس، نامزد معاونت جو بایدن در ریاست جمهوری گفت، چنانچه این سناتور ایالت کالیفرنیا تبدیل به اولین رئیس جمهور زن آمریکا شود این "یک توهین به این کشور" خواهد بود.
کارزار انتخاباتی سوچی در میانمار کلید خورد

رهبر دوفاکتوی میانمار امروز (سه‌شنبه) در حالی کارزار انتخاباتی خود را آغاز کرده که ممکن است این روند به دلیل شدت گرفتن موج کروناویروس دچار اختلال شود.
انتقاد تند کامالا هریس از ترامپ بابت انکار نژادپرستی نظام‌مند در آمریکا

نامزد دموکرات‌ها برای معاونت ریاست جمهوری آمریکا به شدت از رئیس جمهوری و دادستان کل این کشور به خاطر انکار نژادپرستی نظام‌مند در سیستم قضایی آمریکا انتقاد کرده و گفت، آنها تمام وقت خود را در واقعیتی متفاوت سپری می‌کنند.