معاون صدر اعظم اتریش استعفا کرد

معاون صدر اعظم اتریش به دنبال رسوایی انتشار ویدیویی ضبط شده با دوربین مخفی از نشست او با یک تاجر زن روسی در سال ۲۰۱۷ به منظور زد و بند با او به هدف پیروزی در انتخابات پارلمانی همان سال، اعلام کرد که از سمتش استعفا می کند.
معاون صدر اعظم اتریش استعفا کرد
شنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۷:۵۴ |
کد خبر : ۷۶۵۴ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هاینتس کریستین اشتراخه معاون صدر اعظم اتریش در حالی استعفایش را از سمتش اعلام کرد که دو نشریه آلمانی بعد از دسترسی پیدا کردن به فایل ویدیویی مربوط به نشست او با یک تاجر زن روسی در سال ۲۰۱۷ این رسوایی را در گزارشی افشا کردند.

اشتراخه امروز شنبه با حضور در تلویزیون اتریش بیانه ای را به منظور اعلام استعفایش قرائت کرده و گفت: من از سمت معاون صدر اعظمی اتریش استعفا داده و استعفایم را تحویل سباستین کورتز، صدر اعظم اتریش دادم و او نیز با استعفای من موافقت کرد.

بر اساس گزارشی که دو نشریه آلمانی زوددویچه زایتونگ و اشپیگل منتشر کردند، معاون صدراعظم اتریش در سال ۲۰۱۷ چند ماه قبل از برگزاری انتخابات پارلمانی به دیدار یک تاجر زن روس رفته و در این دیدار به او پیشنهاد معاملات و قراردادهای تجاری پرمنفعت را در ازای کمک این تبعه روس به پیروزی او و حزبش در انتخابات را می‌دهد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید