تعداد رنگین‌پوستان کمپین انتخاباتی بایدن بیش از ترامپ است

بر اساس داده‌های ارائه شده از سوی کمپین‌های انتخاباتی به آسوشیتدپرس، در بحبوحه اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا، دونالد ترامپ از نظر درصد حضور افراد رنگین‌پوست در میان کارمندان کارزار انتخاباتی‌اش از جو بایدن دموکرات عقب‌تر است.
تعداد رنگین‌پوستان کمپین انتخاباتی بایدن بیش از ترامپ است
یکشنبه | ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۳:۰۸ |
کد خبر : ۱۰۶۳۶ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، بر اساس این داده‌ها، ۲۵ درصد از اعضای ارشد کمپین دونالد ترامپ جمهوری‌خواه غیر سفیدپوست هستند؛ در حالی که ۳۶ درصد از اعضای ارشد کمپین بایدن را رنگین‌پوست‌ها تشکیل می‌دهند. در مجموع نیز ۳۵ درصد کل تیم کمپین بایدن غیر سفیدپوست هستند و کمپین ترامپ آمار مربوط به خود را برای مقایسه ارائه نداده است.

همچنین هیچ یک از کمپین‌ها جزئیات نژادی این کارمندان غیر سفیدپوست خود و همچنین مجموع تعداد کارمندانی که در لیست حقوقی آن‌ها هستند، از جمله کارمندان ارشد را ارائه نکردند.

حامیان گروه‌های اقلیت می‌گویند، وجود تنوع نژادی و قومی در میان کارمندان کمپین‌ها ضروری است تا به این ترتیب تضمین شود که کاندیداهای سیاسی طیف کامل صداها و دیدگاه‌ها را با هدف درک بهتر نگرانی‌های گروه‌ها و جوامع مختلف در کنار خود دارند.

ترکیب کمپین انتخاباتی ترامپ در ماه ژوئن، وقتی که جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا عکسی از بازدیدش از مقر این کمپین را منتشر و بعدا حذف کرد، خبرساز شد. در این عکس ابتدا عدم رعایت تدابیر فاصله‌گذاری اجتماعی با هدف مقابله با کروناویروس و همچنین عدم استفاده کارمندان از ماسک به چشم می‌خورد اما نکته بارزتر اکثریت غالب سفیدپوستان در این کمپین بود.

اریک رودریگز، معاون رئیس سازمان موسوم به یونیدوس یواس (UnidosUS) گفت، تیم بایدن بیشتر از تیم ترامپ اعضای لاتین‌تبار در سمت های ارشدش دارد.

همچنین به لحاظ حضور زنان نیز هر دو کمپین بهتر عمل کرده و تقریبا برابر هستند و زنان تقریبا در آن‌ها بیش از نیمی از همه شغل‌ها را به خود اختصاص داده و در مناصب ارشد نیز باز هم زنان بیش از نیمی از همه مناصب را در اختیار دارند.

لارا ترامپ، عروس رئیس جمهوری آمریکا که سفیدپوست است، مرسدس اشلاپ، دستیار سابق کاخ سفید که کوبایی‌آمریکایی است و کاترینا پیرسون که سفیدپوست بوده و در کمپین ۲۰۱۶ ترامپ هم فعالیت داشته، جزو سرشناس‌ترین کارکنان زن ارشد در کمپین انتخاباتی ترامپ هستند.

دیگران نیز شامل کیمبرلی گیلفویل، یک عامل ارشد جذب کمک مالی در کمپین و دوست دونالد جونیور، پسر ترامپ، هانا کاستیلو، مدیر ائتلاف‌های کمپین که یک لاتین‌تبار است، می‌شوند. مادر گیلفویل پورتوریکویی است.

سایمون سندرز، مشاور ارشد بایدن که سیاه‌پوست است، رده بالاترین چهره رنگین‌پوست کمپین او بوده و با ۳۰ سال سن جوانترین عضو حلقه نزدیک به وی است. این نامزد دموکرات همچنین اخیرا چند آمریکایی‌ آفریقایی‌تبار را که برای باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق کار کرده‌اند، شامل کارین ژان پی‌یر، تحلیلگر سیاسی سابق ان‌بی‌سی نیوز و ام‌اس‌ان‌بی‌سی را وارد کمپین کرده است.

بایدن پیشتر در ابتدای آغاز به کار کمپینش با پرسش‌هایی در خصوص فقدان وجود تنوع در میان کارمندان آن مواجه شد. بایدن علاوه بر اضافه کردن افراد رنگین‌پوست پیشتر به کمپینش وعده داده، در صورت رسیدن به ریاست جمهوری دولتی تشکیل دهد که "شبیه به آمریکا باشد".

۶۰ درصد جمعیت آمریکا را سفیدپوستان تشکیل می‌دهند و ۱۹ درصد آن را لاتین‌تبارها و ۱۳ درصد را نیز سیاه‌پوستان تشکیل می‌دهند.

ترامپ در خصوص دور دوم ریاست جمهوری‌اش وعده مشابهی را مطرح نکرده است. کمپین او از بحث در مورد نمایندگی اقلیت‌ها در میان کارمندان کمپین خودداری کرد.

در کابینه ترامپ در حال حاضر چهار زن شامل جینا هاسپل، مدیر سیا، بتسی دیواس، وزیر آموزش که هر دو سفیدپوست هستند، جوویتا کارانزا، یک لاتین‌تبار که رئیس اداره تجارت‌های کوچک است و الن چائو، وزیر حمل و نقل که در تایوان به دنیا آمده هستند. بن کارسون، وزیر مسکن تنها عضو سیاه‌پوست کابینه ترامپ است.

انتهای پیام

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید