امروز : چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۳

بلغارستان برای سومین بار در سال جاری انتخابات پارلمانی برگزار می‌کند

بلغارستان قرار است برای سومین بار در سال جاری میلادی و پس از آن انتخابات برگزار کند که حزب "سوسیالیست بلغارستان" در تشکیل دولت پس از انتخابات پارلمانی ۱۱ ژوئیه شکست خورد.
بلغارستان برای سومین بار در سال جاری انتخابات پارلمانی برگزار می‌کند
پنج شنبه | ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۰:۱۷ |
کد خبر : ۱۳۱۵۷ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آناتولی، "کورنلیا نینوا"، رهبر حزب سوسیالیست بلغارستان با برگرداندن حکم تشکیل دولت به "رومن رادف"، رئیس جمهوری این کشور گفت، حزبش نتوانست حمایت دیگر احزاب سیاسی را در پارلمان به دست بیاورد.

رئیس جمهوری بلغارستان همچنین گفت، اگرچه آنها هر چه در توان داشتند برای اجتناب از برگزاری انتخابات زودهنگام انجام دادند اما تلاتش‌هایشان به نتیجه قطعی نرسید.

این حزب در انتخابات ژوئیه موفق شد تنها ۱۳.۳۹ درصد آرا و ۳۶ کرسی را در به دست بیاورد و سوم شد.

رئیس جمهوری بلغارستان همچنین با استقبال از تلاش‌های حزب سوسیالیست بلغارستان برای تشکیل دولت، اعلام کرد که این حزب به صورت مسئولانه‌ای اقدام کرده است اما متاسفانه کشور یکبار دیگر باید انتخابات برگزار کند.

حزب "شهروندان برای توسعه اروپایی بلغارستان" متعلق به بویکو بوریسف، نخست وزیر سابق این کشور و حزب "چنین مردمی وجود دارد" متعلق به "اسلاوی تریفونف" خواننده‌ای که به عرصه سیاست قدم گذاشته، نیز نتوانسته بودند دولتی تشکیل دهند.

رئیس جمهوری بلغارستان آخرین و سومین تلاش برای تشکیل دولت را به دست حزب سوسیالیست بلغارستان سپرده بود که این حزب هم در آن پیروز نشد.

حزب "چنین مردمی وجود دارد" به عنوان بزرگترین حزب در انتخابات زدهنگام پارلمانی ۱۱ ژوئیه ۲۴.۰۸ درصد آرا را کسب کرد و از ۲۴۰ کرسی پارلمان، ۶۵ کرسی داشت.

حزب بوریسف نیز ۲۳.۵۱ درصد آرا به همراه ۶۳ کرسی به دست آورد.

بر اساس قانون اساسی بلغارستان، رئیس جمهوری این کشور باید پارلمان را منحل و در حکمی، برگزاری انتخابات زودهنگام جدید را اعلام کند.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید