امروز : پنج شنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۸

ائتلاف احزاب اپوزیسیون نیجریه علیه بوهاری در انتخابات

بیش از ۳۰ حزب اپوزیسیون نیجریه ضمن اعلام همبستگی تاکید کردند، برای جلوگیری از انتخاب مجدد محمدو بوهاری برای دومین دور ریاست جمهوری در اوایل سال آتی میلادی تلاش می‌کنند.
ائتلاف احزاب اپوزیسیون نیجریه علیه بوهاری در انتخابات
سه شنبه | ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۱۵:۳۶ |
کد خبر : ۵۸۳۱ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نمایندگان ۳۹ حزب سیاسی ثبت‌ شده شامل اپوزیسیون اصلی "حزب دموکراتیک مردم" (PDP) یادداشت تفاهمی برای تشکیل یک ائتلاف ضد محمدو بوهاری، رئیس‌جمهوری کنونی نیجریه در انتخابات فوریه آتی به امضا رساندند.

سخنگوی اپوزیسیون اصلی نیجریه گفت، "توافق مذکور اپوزیسیون را متحده می‌کند و نهایتا یک نامزد از میان آنها معرفی می‌شود تا دولت بی‌کفایت رئیس‌جمهوری نیجریه برکنار شود."

رئیس گروه اقلیت "حزب وجدان ملی" اعلام کرد، ائتلاف مذکور، اپوزیسیون را قادر می‌سازد برای نجات قدرت همکاری کنند.

او تاکید کرد: این ائتلاف بزرگ متشکل از ۳۹ حزب سیاسی است. این ائتلاف است نه ادغام. این ایده بدین معناست که ما به صورت برابر همکاری می‌کنیم. ما برای تمام پست‌های انتخاباتی تا ریاست جمهوری یک فرد را معرفی می‌کنیم. هر حزب این شانس را خواهد داشت که نماینده‌ای در دولت ملی داشته باشد. در پایان یک دولت متحد تشکیل می‌شود که برای تمام اعضای گروه قابل قبول است.

بوهاری سال ۲۰۱۵ به قدرت رسید و در تلاش است تا یک دوره چهار ساله دیگر هم در قدرت بماند. او به رهبران حزبش تاکید کرد به رغم نگرانی‌های مرتبط با سن و وضعیت سلامتش بار دیگر نامزد می‌شود. به تازگی هم متحد سابق بوهاری تشکیل گروهی موسوم به "اصلاح کنگره تمام ترقی‌خواهان" را اعلام کرده است. او دولت بوهاری را به عدم تقویت اوضاع امنیتی و ناکامی در مبارزه با فساد متهم می‌کند.  

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند