امروز : چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۶

عضو مجلس نمایندگان آمریکا: تا مراسم تحلیف‌ ماه‌های پرتلاطمی را شاهد خواهیم بود

یکی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد: تا زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهور (آمریکا) است نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم او چه کاری انجام خواهد داد به ویژه که او به قانون احترام نمی‌گذارد، باید با هرگونه اقدام احتمالی از سوی او که می‌تواند صلح را به خطر اندازد، مقابله کرد.
عضو مجلس نمایندگان آمریکا: تا مراسم تحلیف‌ ماه‌های پرتلاطمی را شاهد خواهیم بود
شنبه | ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۲۲:۴۴ |
کد خبر : ۱۱۳۷۹ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، آتنا سلمان، یکی از اعضای فلسطینی الاصل مجلس نمایندگان آمریکا در گفتگو با شبکه خبری المیادین درباره حزب دموکرات گفت: امروز طعم پیروزی بسیار بهتر از سال ۲۰۱۶ است زیرا ما به دونالد ترامپ و نفرت او پایان دادیم.

سلمان اظهار کرد: تصمیم گرفتیم با هم در مقابل تعصب در حال رشد بایستیم و منتظر باشیم در سال‌های آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد، بر کسی پوشیده نیست رئیس جمهوری که در انتخابات شکست خورده، با دیکتاتورها در ارتباط است و گرایش استبدادی دارد.

این عضو مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه ادعاها درباره سالم نبودن رای‌گیری از طریق پست را تکذیب کرد و گفت: اعتراض به رای‌گیری از جمله استراتژی ترامپ برای تضعیف اعتماد مردم به انتخابات است.

او گفت: معتقدم نتیجه به شکلی قطعی بود که برای ادای سوگند بایدن کافی باشد حتی اگر ترامپ همچنان نتایج را تکذیب کند، من نگران این هستم که ما از الان تا زمان برگزاری مراسم تحلیف شاهد ماه‌های پر تلاطمی خواهیم بود.

سلمان افزود: حمایتی از ترامپ از طرف مسؤولان جمهوری‌خواه وجود ندارد از جمله ایالت آریزونا که از ۱۰ سال قبل جمهوری‌خواه‌ها پست‌های مختلف در آنجا را در دست دارند.

این عضو فلسطینی الاصل مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد: تا زمانی که ترامپ رئیس جمهور است نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم چه کاری انجام خواهد داد به ویژه که او به قانون احترام نمی‌گذارد، باید با هر گونه تلاشی که امکان دارد ترامپ در پیش بگیرد و صلح را در هر یک از مناطق پرتنش به خطر اندازد، مقابله شود.

او در ادامه تاکید کرد: از تمامی راهکارهای موجود برای رسیدن به یک انتقال مسالمت‌آمیز استفاده خواهیم کرد.

سلمان در ادامه گفت که تعدادی از اعضای خانواده‌اش در کرانه باختری در نتیجه سیاست خارجه آمریکا بابت این دو مساله دچار مشکل شدند.

در حالی که برخی رسانه‌های آمریکایی پیروزی بایدن را در ایالت جورجیا اعلام کردند، به این ترتیب بایدن ۳۰۶ رای الکترال را به دست آورد، پیتر ناوارو، مشاور تجاری دولت ترامپ گفت: "کاخ سفید برای دور دوم ریاست جمهوری ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر جاری آماده می‌شود".

برخی منابع به شبکه خبری سی.ان.ان اعلام کردند: رهبران خارجی متوجه شدند وزارت خارجه آمریکا به آنها اجازه تماس با رئیس جمهور منتخب را نمی‌دهد و تیم‌های آنها با دیپلمات‌های سابق دوره اوباما تماس گرفتند تا به آنها کمک کنند پیام‌های تبریک‌شان را به تیم بایدن انتقال دهند.

بایدن با اشاره به اینکه هیچ چیزی در آمریکا نمی‌تواند مانع از انتقال قدرت شود، پیش‌بینی کرد به زودی با رئیس جمهوری‌خواهان در مجلس سنا گفتگو می‌کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید