امروز : چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۷

السراج: برای برگزاری انتخابات دسامبر آماده‌ایم

نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی امروز (یکشنبه) از آمادگی کابینه خود برای به‌کارگیری تمامی امکانات موجود جهت برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات دسامبر آتی خبر داد.
السراج: برای برگزاری انتخابات دسامبر آماده‌ایم
سه شنبه | ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۲۳:۰۹ |
کد خبر : ۱۱۹۴۴ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، طبق بیانیه منتشر شده از سوی دفتر اطلاع‌رسانی فائز السراج، نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی و رئیس شورای ریاستی این دولت، او امروز با حضور در دفتر کمیساریای عالی انتخابات این کشور در طرابلس از تجهیزات و امکانات موجود در این دفتر بازدید کرده و در جریان کارهای انجام شده و مقدمات در پیش گرفته شده از سوی کمیساریا برای برگزاری موفق انتخابات ۲۴ دسامبر ۲۰۲۱ قرار گرفت.

بر اساس بیانیه یاد شده، سراج در این بازدید با عماد السایح، رئیس این کمیساریا و اعضای آن درباره کارهای مقدماتی کمیساریا برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در تاریخ تعیین شده گفت‌وگو کرد.

رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی در این دیدار مسایل فنی و مالی مربوط به انتخابات، حوزه‌های همکاری میان کمیساریا و دفاتر سازمان ملل، برنامه‌های ویژه این سازمان و اتحادیه اروپا، حمایت و تجربه‌هایی که ممکن است این طرف‌ها برای برگزاری انتخابات مطابق با عالی‌ترین استانداردهای بین‌المللی ارائه دهند، جزئیات برگزاری انتخابات، چگونگی نظارت بر آن، لیست‌های ثبت اسامی رای‌دهندگان در داخل و خارج لیبی و تمامی مسایل مربوط به انتخابات را مورد بررسی قرار داد.

السراج در این دیدار اظهار کرد: کابینه دولت وفاق ملی با تمامی امکانات خود برای برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات دسامبر آتی آماده است.

از طرفی، اتحادیه عرب از توافقات به دست آمده میان هیئت مجلس نمایندگان و شورای عالی کشور لیبی در نشست‌های مراکش در بوزنیقه در روزهای ۲۲ و ۲۳ ژانویه جاری استقبال کرد.

یک منبع مسؤول در دبیرخانه اتحادیه عرب گفت: اتحادیه عرب از تمام تلاش‌های ملی لیبیایی‌ها در راه دستیابی به حل و فصل سیاسی وضعیت کشور حمایت کرده و در این خصوص از تفاهمات حاصل شده در جریان نشست‌ها به میزبانی دولت مصر در شهر الغردفه در خصوص مقدمات قانونی برگزاری انتخابات در پایان سال جاری میلادی استقبال می‌کند.

این مسؤول نسبت به این پیشرفت مهم در حل بحران لیبی و پیشبرد روندهای راه حلی که سازمان ملل بر آن نظارت دارد، ابراز اطمینان کرد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید