امروز : شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۷

در لحظه

آخرین اخبار

آغاز انتخابات پارلمانی لهستان

لهستانی‌ها برای شرکت در انتخابات پارلمانی که گمان می‌رود حزب حاکم یاروسلاو کاچینسکی به سادگی پیروز میدان شود، به پای صندوق‌های رای رفتند. این محبوبیت از محافظه‌کاری اجتماعی و هزینه‌های اجتماعی سخاوتمندانه که از فقر کاسته است، ناشی می‌شود.
لهستان امروز شاهد انتخابات پارلمانی

مردم لهستان امروز برای شرکت در انتخابات پارلمانی به پای صندوق‌های رای می‌روند و احتمال پیروزی حزب حاکم محافظه‌کار "قانون و عدالت" بالاست.
آغاز سکوت انتخاباتی در تونس پس از مناظره تلویزیونی رو در روی ۲ کاندیدای انتخابات

دو کاندیدای راه‌ یافته به دور دوم انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری تونس پس از حضور در مناظره‌ای تلویزیونی و بیان دیدگاه‌های خود درباره موضوعات مختلف، امروز (شنبه) وارد مرحله سکوت انتخاباتی شدند.
رقبای انتخاباتی رییس جمهوری بولیوی فاصله خود را با او کمتر کرده‌اند

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که نامزدهای اپوزیسیون بولیوی در حال نزدیک شدن به رییس جمهور این کشور در آستانه انتخابات سراسری هستند.
نشانه‌های بحران سیاسی در تونس پس از اعلام نتایج انتخابات

در شرایطی که با توجه به نتایج اولیه انتخابات پارلمانی تونس، کابینه جدید این کشور باید به صورت ائتلافی تشکیل شود و نیز از آنجا که احزاب رقیب جنبش النهضه برای پیوستن به این حزب جهت تشکیل ائتلاف تمایلی ندارند، به نظر می‌رسد تونس در آستانه بحران سیاسی جدیدی قرار دارد.
تیم انتخاباتی عبدالله: انتخابات برنده دارد و به دور دوم نخواهد رفت

تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله با بیان اینکه انتخابات افغانستان برنده دارد و به دور دوم کشیده نخواهد شد، از جامعه بین‌المللی درخواست کرد تا برای سرعت گرفتن فرایند شمارش آراء حمایت فنی ارائه دهد.
سفارت آمریکا در کابل: امکان تقلب در انتخابات افغانستان نیست

سفارت آمریکا که کارمندانش به تازگی از کمیسیون انتخابات افغانستان و روند کار کمیسیون دیدار کرده، اعلام نموده که "هیج جایی برای تقلب در انتخابات افغانستان وجود ندارد."
الغنوشی: پیروزی النهضه در انتخابات تونس کاملا مشخص است

به دنبال اعلام نتایج اولیه انتخابات پارلمانی تونس و پیشتازی جنبش النهضه در این انتخابات، راشد الغنوشی در نشستی خبری بر پیروزی قاطع النهضه تاکید کرد.
رییس‌جمهوری سریلانکا در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نمی‌کند

رییس‌جمهوری سریلانکا تصمیم گرفته در انتخابات این کشور که می‌توانست دور دوم ریاست جمهوری او را به دنبال داشته باشد،شرکت نکند.
برگزاری انتخابات پارلمانی در تونس

انتخابات پارلمانی تونس صبح امروز (یکشنبه) با رقابت ۱۵ هزار نامزد از احزاب‌، ائتلاف‌ها و چهره‌های مستقل این کشور برای کسب ۲۱۷ کرسی آغاز شد.
آغاز انتخابات زودهنگام پارلمانی در کوزوو

در بحبوحه درخواست‌ها از رهبران کوزوو برای از سرگیری مذاکرات با صربستان به منظور عادی‌سازی روابط، مردم کوزوو امروز (یکشنبه) برای انتخاب پارلمان جدید کشورشان به پای صندوق‌های رای رفتند.
 نامزد انتخابات تونس در دور دوم تبلیغ انتخاباتی نمی‌کند
برای رعایت وضعیت رقیب محبوسش

یکی از دو کاندیدای ریاست جمهوری تونس که به مرحله دوم انتخابات راه‌ یافت، اعلام کرد برای رعایت مسایل اخلاقی و برابری فرصت‌ها میان دو کاندیدا کمپین تبلیغاتی نخواهد داشت.
سامانتا پاور نامزدی برای سنا به جای وارن را رد نکرد

سامانتا پاور احتمال نامزدی خود را برای کرسی ماساچوست در سنا در صورت نامزدی الیزابت وارن در انتخابات ریاست جمهوری 2020 رد نکرد.
سندرز پس از ترخیص از بیمارستان: به زودی به رقابت‌های انتخاباتی بر می‌گردم

در پی اعلام پزشکان مبنی بر سکته قلبی برنی سندرز، وی پس از مرخصی از بیمارستان ضمن تقدیر از پزشکان و پرستاران و کادر بیمارستانی در توییتی نوشت: پس از دو روز و نیم بستری بودن در بیمارستان الان خوبم و پس از یک دوره کوتاه استراحت به سر کارم باز می‌گردم و منتظرم تا هرچه زودتر به رقابت‌های انتخاباتی باز گردم.
کاستاریکا نامزد کرسی شورای حقوق بشر سازمان ملل به جای ونزوئلا

کاستاریکا اعلام کرده به دنبال لغو کاندیداتوری ونزوئلا برای دستیابی به کرسی شورای حقوق بشر سازمان ملل و جایگزین کردن کاندیداتوری خود است.