امروز : شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۸

رای گیری زودهنگام از بیماران کرونایی در انتخابات پارلمانی کره جنوبی

رای گیری زودهنگام و پیش از موعد برای انتخابات پارلمانی در کره جنوبی امروز (جمعه) در حالی آغاز شده که بیماران مبتلا به کرونا آرای خود را در حوزه‌های رای گیری انداخته و کاندیداها نیز روش‌های جدیدی را برای برگزاری رقابت‌های انتخاباتی به منظور کاهش خطر ابتلا و گسترش ویروس در نظر گرفته‌اند.
رای گیری زودهنگام از بیماران کرونایی در انتخابات پارلمانی کره جنوبی
پنج شنبه | ۱۳۹۹/۰۱/۲۱ - ۲۳:۰۳ |
کد خبر : ۱۰۰۶۳ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، کمیسیون ملی انتخابات کره جنوبی هشت حوزه رای گیری را برای استفاده بیش از ۳۰۰۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ و ۹۰۰ مسئول بهداشتی در مراکز درمان این بیماران از جمله سئول و شهر دائه‌گو ایجاد کرده است.

انتخابات پارلمانی کره جنوبی ۱۵ آوریل (چهارشنبه آتی) برگزار می‌شود اما مقام‌های این کشور امیدوارند که مردم از این مزیت رای گیری زودهنگام و پیش از موعد به عنوان گزینه‌ای برای کاهش تعداد رای دهندگان در حوزه‌های رای گیری در روز انتخابات بهره ببرند.

همچنین ۳۵۰۰ حوزه رای گیری برای آنهایی در نظر گرفته شده که می‌خواهند در جریان دو روز رای گیری پیش از موعد که از امروز آغاز شده، آرای خود را در صندوق‌ها بیندازند.

حوزه‌های رای گیری روز پنجشنبه و پیش از گشایش ضدعفونی شده و تمامی رای دهندگان هم باید ماسک داشته باشند، از مواد ضدعفونی کننده و دستکش استفاده کنند. مسئولان انتخاباتی همچنین درجه حرارت بدن رای دهندگان را در ورودی‌ها می‌سنجند و هر کسی که دمای بدنش بیش از ۳۷.۵ باشد، به کابین‌های مخصوص رای گیری هدایت می‌شود.

مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی نیز امروز رای خود را در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری به صندوق انداخت.

دولت سئول هنوز در حال بررسی برنامه‌هایی برای اجازه دادن به رای گیری ۴۶ هزار و ۵۰۰ فردی است که تست آنها مثبت نیست اما در قرنطینه هستند.

معاون وزیر بهداشت کره جنوبی گفته است:‌ باید مطمئن شد آنهایی که در قرنطینه هستند می‌توانند رای بدهند. این حق آنهاست. نگرانی موجود، چگونگی کاهش خطر ابتلای بیشتر در جریان روند رای گیری است.

کارشناسان می‌گویند، دولت به دنبال اجازه دادن به افرادی است که در قرنطینه هستند تا پس از بسته شدن حوزه‌ها در ساعت ۱۸ به وقت محلی روز ۱۵ آوریل رای بدهند.

کاندیداهایی که کمپین رسمی خود را از اوایل آوریل آغاز کرده‌اند از ماسک استفاده کرده و در دیدارهای خصوصی به جای دست دادن مشت هایشان را به هم می‌زنند.

مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری‌ها در کره جنوبی امروز ۲۷ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرد و در مجموع، تعداد مبتلایان در این کشور به ۱۰ هزار و ۴۵۰ تن رسیده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید