امروز : یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹

رفراندوم قانون اساسی بلاروس ژانویه-فوریه ۲۰۲۲ برگزار می‌شود

رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات بلاروس امروز (سه‌شنبه) گفت، مینسک در نظر دارد تا رفراندوم تغییرات قانون اساسی خود را در ژانویه یا فوریه ۲۰۲۲ برگزار کند و دولت حتی به برگزاری آن در پایان تابستان یا اوایل پاییز فکر هم نکرده است.
رفراندوم قانون اساسی بلاروس ژانویه-فوریه ۲۰۲۲ برگزار می‌شود
سه شنبه | ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۶:۲۳ |
کد خبر : ۱۲۴۱۶ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، لیدیا یرموشینا، رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات بلاروس به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: رفراندوم در ژانویه یا فوریه سال آتی میلادی برگزار خواهد شد، همانطور که رئیس جمهور در مجمع مردمی تمام بلاروسی‌ها گفت. در حقیقت اگر ما درباره ژانویه صحبت کنیم و احتمال ادغام آن با رای‌گیری انتخابات محلی، پس تاریخ دیگری نمی‌ماند جز ۱۶ ژانویه.

یرموشینا در واکنش به گزارش‌هایی مبنی بر برگزاری این رفراندوم در اواخر تابستان یا اوایل پاییز گفت، این مساله اصلا مورد بحث قرار نگرفته است.

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس گفته است پیش‌نویس قانون اساسی جدید در سال ۲۰۲۲ به رای گذاشته می‌شود، چون در اواخر ۲۰۲۱ آماده خواهد بود. در ۱۶ مارس، لوکاشنکو حکمی را به امضا رساند که مجوز تشکیل یک کمیسیون ۳۶ عضوی ویژه برای تمرکز بر پیش‌نویس اصلاحات باشد. این کمیسیون باید تا اول اوت پیشنهاداتش را به لوکاشنکو ارائه دهد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید