امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۸

رئیس پارلمان عراق: انتخابات اکتبر باید فرصتی برای آغاز اصلاحات باشد

رئیس پارلمان عراق در اظهاراتی درخصوص انتخابات پارلمانی این کشور تاکید کرد که انتخابات اکتبر باید نقطه آغاز اصلاحات در عراق باشد.
رئیس پارلمان عراق: انتخابات اکتبر باید فرصتی برای آغاز اصلاحات باشد
دوشنبه | ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۲۲:۰۷ |
کد خبر : ۱۳۱۱۱ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شفق نیوز، محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق در سخنانی در مجمع رافدین در بغداد اظهار کرد: نقشه راهی که می‌توانیم آن را برای کشور مورد بررسی قرار دهیم باید بر اساس واقعیتی باشد که ما در آن زندگی می‌کنیم.

وی افزود: به حاشیه راندن هرگونه نقش اجتماعی یا سیاسی در مرحله بعدی غیر قابل قبول است و باید نظر روشنی از جوانان عراق وجود داشته باشد در غیر این صورت به این معنا است که ما زخمی را بدون درمان پانسمان کنیم.

الحلبوسی درباره انتخابات پارلمانی آتی عراق نیز گفت: انتخابات یک راه حل‌ موقت و مهم به شمار می‌رود اما سوال اساسی این است که آیا این انتخابات راه حل نهایی است یا اینکه باید به انتخابات به عنوان ابزاری مقدماتی و مهم برای مرحله اجتماعی و سیاسی آتی نگاه کنیم که فرصت آغاز اصلاحات و ایجاد راه حل‌های مناسب را فراهم می‌کند؟ این مساله نیازمند امتیازدهی از سوی همگان است و جز این هیچ راه حل دیگری وجود ندارد.

الحلبوسی در ادامه بر ضرورت تغییر ماده قانون اساسی مربوط به تشکیل فراکسیون اکثریت در پارلمان عراق تاکید کرد و گفت: تمامی فراکسیون‌های سیاسی درباره تغییر قانون اساسی اتفاق نظر دارند.

رئیس پارلمان عراق ادامه داد: منظور من از فراکسیون سیاسی اکثریت، فراکسیونی است که پس از برگزاری انتخابات تشکیل خواهد شد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید