امروز : یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۱

نخست وزیر هلند به چهارمین دوره نخست وزیری امیدوار است

نخست‌وزیر هلند تأیید کرد که "حزب مردم برای آزادی و دموکراسی" خود را در انتخابات ملی بعدی در ۱۷ مارس (۲۷ اسفند) رهبری خواهد کرد.
نخست وزیر هلند به چهارمین دوره نخست وزیری امیدوار است
شنبه | ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۲۱:۲۷ |
کد خبر : ۱۱۳۰۰ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از آسوشیتد پرس، "مارک روته" به سادگی در وب‌سایت این حزب بیان کرد: می‌خواهم همچنان به عنوان نخست‌وزیر ادامه فعالیت دهم.

این حزب محافظه‌کار که با نام اختصاری هلندی خود "VVD" شناخته می‌شود، در حال حاضر در نظرسنجی‌های ملی سبقت گرفته است و ناظران برای رهبری باثبات روته طی دهه گذشته، و همچنین دوران همه‌گیری کرونا که دلیل کلیدی برای محبوبیت اوست، اعتبار قائل هستند.

وی در وب‌سایت حزب خود نوشت: در حال حاضر همه ما با هم با آزمون بزرگ ویروس مواجه هستیم. ما ۱۷ میلیون تن مردمی هستیم که سعی داریم از کوه بالا برویم، با نقشه‌ای که تنها بخشی از راه را نشانمان می‌دهد. من می‌خواهم در این آزمون رهبری را بر عهده بگیرم.

روته، ۵۳ ساله، نخستین بار در سال ۲۰۱۰ به قدرت رسید و رهبری ۳ ائتلاف حاکم را بر عهده داشته است. اگر حزبش، آن‌طور که نظرسنجی‌ها بیان می‌کنند، برنده بیش‌ترین کرسی‌ها در انتخابات ماه مارس باشد، او نخستین نفر در صف خواهد بود که برای تشکیل دولت جدید و آغاز دوره چهارم خود تلاش می‌کند. وی در حال حاضر یک ائتلاف چهار حزبی راست مرکزی را رهبری می‌کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید