امروز : یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۲

حزب مرکل ژانویه درخصوص جانشین او تصمیم می‌گیرد

به دنبال به تعویق افتادن کنگره حزب "دموکرات مسیحی" صدر اعظم آلمان، دبیرکل این حزب اعلام کرد، حزب "دموکرات مسیحی" اواسط ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی رهبر جدیدش را انتخاب خواهد کرد.
حزب مرکل ژانویه درخصوص جانشین او تصمیم می‌گیرد
یکشنبه | ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۲۲:۱۳ |
کد خبر : ۱۱۳۰۹ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، کنگره حزب "دموکرات مسیحی" آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان که  قرار بود به منظور انتخاب رهبر جدید در چهار دسامبر (۱۴ آذر) برگزار شود، به خاطر همه‌گیری کرونا به تعویق افتاد. این تصمیم روز دوشنبه باعث ایجاد اختلافات داخلی در این حزب شد به طوری که "فردریش مرز"، یکی از نامزدهای این سمت برخی از مقامات در تشکیلات حزب "دموکرات مسیحی" را به مخالفت با وی برای رسیدن به این پست متهم کرد.

"پل زیمیاک"، دبیرکل حزب "دموکرات مسیحی" در توییتی اعلام کرد، سه نامزد رهبری این حزب یعنی "فردریش مرز"، "آرمین لاشت" و "نوربرت روتگن" موافقت کردند تا کنگره حزب را اواسط ژانویه برگزار کنند.

وی افزود: اتحاد در حزب دموکرات مسیحی برای آلمان بسیار حائز اهمیت است به ویژه در چنین دوران سخت و دشواری. این سه نامزد یک جلسه به صورت حضوری را ترجیح می‌دهند اما اگر ممکن نباشد خواستار یک نشست آنلاین با رای‌گیری دیجیتالی هستند.

پل زیمیاک تصریح کرد: جزئیات نهایی توسط رهبری حزب دموکرات مسیحی در تاریخ ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) مشخص خواهد شد.

مقامات ارشد حزب "دموکرات مسیحی" نسبت به هم‌بستگی و نظم این حزب که معمولا نقطه قوتش است و قرار است در سال ۲۰۲۱ میلادی انتخابات برگزار کند، ابراز نگرانی کرده‌اند.  

محبوبیت حزب "دموکرات مسیحی" به خاطر مدیریت مناسب مرکل در پاندمی کرونا تقویت شده است به طوری که آلمان در بین همسایگان خود کمترین شمار مبتلایان را دارد.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد " فردریش مرز"، رقیب سابق مرکل در بین اعضای حزب "دموکرات مسیحی" نسبت به " آرمین لاشت"، نخست‌وزیر ایالت غربی نوردراین-وستفالن و "نوربرت روتگن"، کارشناس سیاست خارجی محبوب‌تر است.

آلمان باید نهایتا انتخابات فدرال بعدی خود را تا ۲۴ اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی برگزار کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید