امروز : یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹

هزینه های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به ۱۴ میلیارد دلار رسید

یک مطاله تازه نشان داد، مجموع هزینه مربوط به انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا که شامل انتخابات کنگره و ریاست جمهوری است به ۱۴ میلیارد دلار خواهد رسید؛ مبلغی که بیش از مجموع هزینه صرف شده در طول دوره های مربوط به دو انتخابات قبلی است.
هزینه های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به ۱۴ میلیارد دلار رسید
سه شنبه | ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۲۲:۲۵ |
کد خبر : ۱۱۳۱۰ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، شینهوا گزارش کرد، بر طبق برآورد مرکز سیاست پاسخگو (CRP) انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ۲۰۲۰ در آستانه رسیدن به هزینه ۶.۶ میلیارد دلاری است در حالی که مبالغ کمکهای اهدایی در ارتباط با رقابت انتخابات مربوط به کرسی های کنگره به ۷.۲ میلیارد دلار بالغ می شود.

به گزارش فایننشال اکسپرس، این داده ها نشان می دهند که دموکراتها عمده سهم این هزینه ها را با میزان ۶.۹ میلیارد دلار به خود اختصاص داده اند در حالی که ۳.۸ میلیارد دلار از جانب کاندیداها و گروه های جمهوریخواه هزینه صرف شده است.

شیلا کرامهولز، مدیر اجرایی مرکز مذکور گفت: حامیان مالی رکورد جدیدی از پول را در انتخابات میاندوره ای ۲۰۱۸ صرف کردند و به نظر می رسد که ۲۰۲۰ تداوم همان جریان باشد اما برجسته شده است.

بر اساس این گزارش جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات در آستانه تبدیل شدن به اولین کاندیدای تاریخ است که یک میلیارد دلار کمک از حامیان مالی به دست می آورد. بر طبق این برآورد، کمپین او تا ۱۴ اکتبر رقم رکوردشکن ۹۳۸ میلیون دلار کمک جذب کرد در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ۵۹۶ میلیون دلار جذب کرده است.

واحد OpenSecrets که زیرمجموعه CRP در بیانیه ای مطبوعاتی گفت، اوج گیری کمکهای مالی سیاسی در آخرین هفته های منتهی به انتخابات سوم نوامبر در نتیجه مبارزه حزبی بر سر موضوع به نتیجه رسیده تایید ایمی برت به عنوان قاضی جدید دادگاه عالی آمریکا از سوی سنا و رقابتهای "از نزدیک دنبال شده برای کاخ سفید و سنا" رخ داده است.

در انتخابات فردا علاوه بر رقابت ترامپ و بایدن بر سر ریاست جمهوری تمامی ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و ۳۵ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنا نیز در معرض رقابت قرار می گیرند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید