امروز : چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۵۹

شهرداران الجزایر هم مشارکت در برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری را رد کردند

حدود ۴۰ شهردار از مجموع ۱۵۴۱ شهردار در الجزائر با مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری که قرار است در چهارم ژوئیه برگزار شود، مخالفت کردند. این تصمیم در اعلام همبستگی با اعتراضات در این کشور علیه نظام بوتفلیقه اتخاذ شده است.
شهرداران الجزایر هم مشارکت در برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری را رد کردند
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۳:۴۴ |
کد خبر : ۷۳۳۷ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی از انتخابات، به نقل از سایت شبکه الجزیره، پیشتر، عبدالقادر بن صالح، رئیس جمهوری موقت الجزائر اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری در چهارم ژوئیه برگزار خواهد شد.

شهرداری‌ها در الجزایر نقش مهمی در نظارت بر انتخابات، برنامه‌ریزی رای‌گیری، روند انتخابات و شمارش آراء دارند.

 شهردارها برای اعلام همبستگی با قضات الجزایر که تصمیم بر تحریم نظارت بر انتخابات گرفته‌اند، با مشارکت در  برگزاری انتخابات مخالفت کردند.

قضات نقش محوری در برگزاری انتخابات در الجزائر دارند به ویژه آن‌ها وظیفه نظارت بر لیست‌های انتخاباتی را دارند که نقطه اختلاف میان مخالفان و مقامات است.

حزب  اپوزیسیون "تجمع برای فرهنگ و دموکراسی" در بیانیه‌ای مخالفت تمامی نمایندگانش را با برگزاری این انتخابات و نظارت بر آن اعلام کرد و آن را "فرمالیته و نمایشی" خواند.

این حزب ۳۷ شهرداری را در دست دارد به خصوص در ایالت‌های تیزی اوزو، بجایه در منطقه قبایل نشین که شاهد تحرکات اعتراض آمیز بوده است.

الجزایر  ۱۵۴۱ شهرداری دارد که حزب "جبهه آزادی‌بخش ملی" و "تجمع ملی دموکراتیک" بر اکثر آن تسلط دارند.

از سوی دیگر، شماری از فعالان، حقوقدانان و خبرنگاران اخبار منتشر شده درخصوص برهنه کردن اجباری سه فعال زن در مرکز پلیس را محکوم کردند.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید