امروز : جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۵۷

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در مالاوی

مردمان مالاوی پس از یک کمپین انتخاباتی به شدت تنگاتنگ امروز (سه‌شنبه) برای تعیین رئیس‌جمهوری آتی به پای صندوق‌های رای رفتند. رهبر کنونی مالاوی تلاش دارد تا دو رقیب جدی را که روی فساد و توسعه اقتصادی تمرکز دارند، از میدان به در کند.
برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در مالاوی
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۲:۲۳ |
کد خبر : ۷۶۹۳ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پیتر موتاریکا، رئیس‌جمهوری مالاوی که از ۲۰۱۴ قدرت را در دست دارد، با چالش سائولوس چیلیما، معاون خودش و لازاروس چاکورا که سابقا روحانی بوده است، مواجه می‌شود.

موتاریکا ۷۸ ساله در آخرین مراسم انتخاباتی با حضور هزاران تن از حامیان حزب حاکم ترقی‌خواه دموکراتیک (DPP) گفت: ما مالاوی را در مسیر پیشرفت قرار داده‌ایم.

شعارهای کمپین دور دوم ریاست جمهوری او بر اقتصاد، بهبود وضعیت جاده‌ها و تقویت زیرساخت برق در سراسر این کشور جنوب شرقی آفریقا متمرکز بوده است. در دوران حاکمیت موتاریکا، نرخ تورم از ۲۳ درصد به زیر ۹ درصد رسید اما تنها ۱۱ درصد از جمعیت این کشور به برق دسترسی دارند.

این اولین انتخاباتی است که از زمان تصویب قانون اعلام کمک‌های مالی بزرگ به احزاب برگزار می‌شود. شعبه‌های اخذ رای از ساعت ۶ صبح به وقت محلی باز شده است. کمبود مواد غذایی، قطع برق و افزایش بدهی خارجی به محبوبیت موتاریکا پیش از انتخابات لطمه زد. بیش از نیمی از ۶.۸ میلیون رای‌دهنده ثبت‌نام شده زیر ۳۵ سال هستند.

 

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید