امروز : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۸

نامزد حزب حاکم موریتانی در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام پیروزی کرد

با شمارش ۸۱.۶۱ درصد از آرای ماخوذه در انتخابات ریاست جمهوری موریتانی کاندیدای حزب حاکم در سخنانی پیروزی خود را اعلام کرد.
نامزد حزب حاکم موریتانی در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام پیروزی کرد
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۱:۱۹ |
کد خبر : ۷۹۰۹ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی بازانتخابات، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، محمد ولد الغزوانی،‌ نامزد مورد حمایت احزاب اکثریت حاکم در موریتانی صبح امروز، یکشنبه، به طرفداران خود پیشتازی و فاصله قابل ملاحظه خود با دیگر رقیبان در انتخابات ریاست‌جمهوری را تبریک گفت.

وی افزود: تنها ۲۰ درصد آرای مراکز اخذ رای شمارش نشده و این تاثیری بر نتیجه اعلام شده نخواهد داشت. 

وی در سخنرانی کوتاهی در میان تعدادی از طرفدارانش در نواکشوت، پایتخت موریتانی گفت: این پیروزی را به شما و ملت موریتانی تبریک می‌گویم. 

ولد الغزوانی، وزیر دفاع سابق موریتانی ظاهرا در دور اول انتخابات پیروز شده و براساس شمارش بیش از ۸۰ درصد آرا طبق نتایج اولیه تقریبا رسمی پیشتاز است.

تا بدین لحظه ۸۱.۶۱ درصد از آرای ماخوذه در انتخابات ریاست جمهوری موریتانی شمارش شده و بر اساس آمار اولیه محمد ولد الشیخ محمد احمد الغزوانی، کاندیدای حزب حاکم پیشتاز انتخابات است.

طبق آمار اولیه، ولد الغزوانی اکثر آرا را به خود اختصاص داده است و پس از وی سیدی محمد ولد بوبکر، نخست‌وزیر سابق موریتانی و بیرام ولد اعبیدی، فعال مخالف با بردگی به ترتیب با کسب ۱۷.۸ درصد و ۱۳.۵ درصد از آرای شمارش شده در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

مردم موریتانی شنبه برای انتخاب دهمین رئیس جمهوری کشورشان پای صندوق‌های رأی رفتند و نسبت مشارکت نیز از ۵۰ درصد فراتر رفت. این درحالی است که محمد ولد عبدالعزیز، رئیس جمهوری کنونی در انتخابات شرکت نکرد.

۱.۵ میلیون موریتانیایی صلاحیت مشارکت در انتخابات را داشتند.

انتخابات ریاست جمهوری موریتانی در ۱۵ ایالت در داخل کشور و شش کشور فرانسه، عربستان، امارات، ساحل عاج، گامبیا و گینه بیسائو برگزار شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید