جبل‌الطارق پیش از بریگزیت انتخابات پارلمانی برگزار می‌کند

سر وزیر جبل‌الطارق با انحلال پارلمان خواستار برگزاری انتخابات در ماه آتی میلادی شد.
جبل‌الطارق پیش از بریگزیت انتخابات پارلمانی برگزار می‌کند
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۹ |
کد خبر : ۸۵۸۰ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، فابیان پیکاردو، سر وزیر جبل‌الطارق در یک نشست خبری خواست تا انتخابات پارلمانی ۱۷ اکتبر سال جاری میلادی و پیش از بریگزیت برگزار شود و ادامه داد: این منطقه به رهبری قدرتمند پیش از خروج برنامه ریزی شده انگلیس از اتحادیه اروپا در تاریخ ۳۱ اکتبر نیاز دارد تا بتواند با رکودی که ناشی از بریگزیت است، رویارویی کند.

پیکاردو ادامه داد: جبل الطارق نیاز به یک رهبری مستقر و قوی دارد تا وارد بریگزیت شود به ویژه اگر قرار باشد انتخاباتی در انگلیس و به صورت بالقوه در اسپانیا برگزار شود.

تصمیم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا باعث مطرح شدن مجدد مساله مناقشه بین این کشور با اسپانیا بر سر جبل‌الطارق شده است.

در جریان همه پرسی ۲۰۱۶ بریگزیت، شبه جزیره ۳۰ هزار نفری جبل‌الطارق در جنوب اسپانیا به ماندن در اتحادیه اروپا رای داد.

پیکاردو همچنین گفت: با وجود تردیدهای زیاد و دامنه‌دار، جبل‌الطارق آماده هرگونه بریگزیت است. ما تمایلی به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نداریم اما اگر قرار به خروج باشد، آماده هستیم. در هیچ دوره‌ای از تاریخ ما انتخاب رهبری سیاسی این جامعه این قدر مهم نبوده است.

تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی در جبل‌الطارق با آغاز نشست دو روزه اروپایی در بروکسل همزمانی دارد که می‌تواند آخرین فرصت برای توافق بین انگلیس و اتحادیه اروپا باشد.

انتخابات پارلمانی در جبل‌الطارق هر چهار سال برگزار می‌شود. این منطقه پارلمانی ۱۷ کرسی دارد و ۱۰ کرسی برای دولت و هفت کرسی دیگر برای اپوزیسیون است.

اسپانیا در ۱۷۱۳ جبل‌الطارق را به انگلیس واگذار کرد اما مدت‌هاست که می‌گوید باید به حاکمیت اسپانیا بازگردانده شود. لندن می‌گوید مخالف خواسته مردم این منطقه نیست. جبل‌الطارق یک منطقه خودگردان است که بجز سیاست خارجی و امور دفاعی در موارد دیگر مستقل عمل می‌کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید