امروز : یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۶

حمایت مورالس از حضور ناظر انتخاباتی در بولیوی

رئیس‌جمهوری بولیوی تاکید دارد، از حضور یک ناظر بین‌المللی برای بررسی انتخابات جنجالی اخیر استقبال خواهد کرد و اگر تقلب در انتخابات اثبات شد، او خواستار برگزاری دور دوم انتخابات می‌شود.
حمایت مورالس از حضور ناظر انتخاباتی در بولیوی
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ - ۱۱:۳۵ |
کد خبر : ۸۸۵۶ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقام‌های انتخاباتی می‌گویند اوو مورالس، رهبر سوسیالیست بولیوی در رقابتی نزدیک توانست آرای کافی از انتخابات ریاست جمهوری اخیر را به دست آورد و از کشیده شدن انتخابات به دور دوم در ماه دسامبر با حضور کارلوس مسا، رئیس‌جمهوری پیشین بولیوی خودداری کند. مورالس معتقد است اپوزیسیون پشت مسا متحد شده است.

مسا و دیگر مخالفان به وقوع تقلب انتخاباتی معتقد هستند و بولیوی با حدود یک هفته اعتراضات در شهرهای مهم مواجه شده است. سازمان کشورهای آمریکایی، اتحادیه اروپا و برخی از همسایگان بولیوی نتایج انتخابات را بسیار نزدیک و بسیار مناقشه‌برانگیز توصیف کرده‌اند و برگزاری دور دوم انتخابات را پیشنهاد می‌کنند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد گفت، این نهاد بین‌المللی از یک بازرس برای بررسی نتایج انتخابات بولیوی که از طریق سازمان کشورهای آمریکایی عمل کند، حمایت می‌کند.

اوو مورالس، اولین رئیس‌جمهوری بومی بولیوی گفت: بگذارید بیایند! بگذارید یک بازرس ببیند -رای به رای، صندوق به صندوق، شهر به شهر، استان به استان! من آن‌ها را همراهی می‌کنم و اگر تقلبی پیدا شد، روز بعد من دور دوم انتخابات را اعلام خواهم کرد.

مردم بولیوی شنبه با کوبیدن روی قابلمه و ماهی‌تابه از پنجره‌ها و پشت بام‌های خانه‌هایشان در پایتخت این کشور، به شمارش جنجالی آرای انتخابات ریاست جمهوری که حاصل آن پیروزی دوباره اوو مورالس و کسب یک دوره چهار ساله دیگر شد، اعتراض کردند. معترضان خواستار برگزاری دور دوم انتخابات هستند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید