امروز : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۰

رقابت شانه‌به‌شانه ۲ نامزد انتخابات اروگوئه و احتمال کشیده شدن انتخابات به دور دوم

طبق نتایج شمارش یک چهارم آرا در انتخابات اروگوئه، نامزد ائتلاف لیبرال حاکم با اختلاف اندکی از رقبای خود پیش است اما برگزاری دور دوم انتخابات پیروز این رقابت را تعیین خواهد کرد.
رقابت شانه‌به‌شانه ۲ نامزد انتخابات اروگوئه و احتمال کشیده شدن انتخابات به دور دوم
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ - ۱۱:۴۱ |
کد خبر : ۸۸۵۹ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، ائتلاف لیبرال "فرنته آمپلیو" بیش از ۱۴ سال حکومت را در اوروگوئه در دست داشته است اما دنیل مارتینز، نامزد این ائتلاف و شهردار سابق مونته‌ویدئو، پایتخت این کشور از سوی لوییس لاکایه پو، وکیل ۴۶ ساله‌ای که ممکن است اکنون با احزاب کوچک ائتلافی راستگرا تشکیل دهد، با چالشی قابل توجه روبه‌رو است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نهاد انتخاباتی اوروگوئه اظهار کرد، ۲۷ درصد از صندوق‌های رای شمارش شده‌اند و ائتلاف فرنته آمپلیو ۳۶ درصد و حزب ملی لاکایه ۳۵ درصد از آرا را از آن خود کرده است.

اگر هیچ یک از نامزدها بیش از ۵۰ درصد آرا کسب نکنند، دو نامزدی که بیشترین رای را دریافت کرده‌اند در آخرین یکشنبه ماه نوامبر در دور دوم انتخابات با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

مارتینز در مقابل مقر کمپین انتخاباتی خود به خبرنگاران گفت: به رقیب خود تبریک می‌گویم که به دور دوم انتخابات راه یافته است.

او در توییتر اظهار کرد: ما همچنان هر چه در توان داریم، انجام می‌دهیم تا از ثبات اطمینان حاصل کنیم. اروگوئه باید رشد، توزیع ثروت و عدالت را ادامه دهد.

به نظر می‌رسد لاکایه در دور دوم انتخابات، ائتلافی از گروه‌های محافظه‌کار را رهبری کند که ممکن است بتواند فرنته آمپلیو را برکنار کند.

او پس از پایان رای‌گیری اظهار کرد، ممکن است رهبری "جبهه‌ای رنگارنگ به سرپرستی حزب ملی" را بر عهده بگیرد و "زمینه‌ای مناسب" برای توافق با دیگر احزاب وجود دارد.

در همین حال، ارنستو تالوی، رهبر حزب راست میانه "کلورادو" نیز اعلام کرده، از لاکایه حمایت می‌کند.

او در این باره گفت: اوروگوئه نیازمند یک تغییر است. ما از رای‌دهندگان خود دعوت می‌کنیم که از لاکایه پو حمایت کنند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید