امروز : یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۹

پیشتازی محافظه‌کاران انگلیسی در آستانه انتخابات پارلمانی

چند هفته مانده به انتخابات پارلمانی ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) بریتانیا، نظرسنجی آی‌سی‌ام نشان می‌دهد محافظه‌کاران بوریس جانسون پیشتازی هفت درصدی مقابل حزب اپوزیسیون کارگر دارند.
پیشتازی محافظه‌کاران انگلیسی در آستانه انتخابات پارلمانی
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۷:۴۱ |
کد خبر : ۸۹۳۵ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات،‌ به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ اولین نظرسنجی آی‌سی‌ام از کمپین انتخاباتی بریتانیا نشان‌ می‌دهد میزان حمایت از محافظه‌کاران ۳۸ درصد و حمایت از حزب کارگر ۳۱ درصد است. اتحادیه لیبرال دموکرات‌های حامی اروپا با حمایت ۱۵ درصدی شرکت‌کنندگان مواجه شد و حزب بریگزیت هم ۹ درصد رای گرفت.

‌این نظرسنجی بین ۲۰۴۷ تن از اول تا چهارم نوامبر انجام شد و بر خلاف دیگر نظرسنجی‌های اخیر، نشان‌دهنده فاصله اندک میان محافظه‌کاران و حزب کارگر است. آی‌سی‌ام اعلام کرد، این نظرسنجی نشان می‌دهد که دو حزب اصلی سهم مشابهی از رای‌دهندگان را بر سر بریگزیت از دست داده‌اند.

طبق این نظرسنجی،‌ ۱۱ درصد از کسانی که در انتخابات ۲۰۱۷ به محافظه‌کاران رای دادند اکنون قصد دارند از حزب بریگزیت طرفداری کنند، در حالی که ۱۲ درصد از کسانی که سال ۲۰۱۷ حامی حزب کارگر بودند می‌خواهند از لیبرال دموکرات‌ها حمایت کنند.   

بیش از دو سوم از کسانی که در رفراندوم ۲۰۱۶ بریگزیت به "ماندن" رای دادند و همچنین کسانی که حامی محافظه‌کاران در سال ۲۰۱۷ بودند، قصد دارند با حزب محافظه‌کار جانسون بمانند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید