امروز : یکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۴

در لحظه

آخرین اخبار

سرویس سیاسی

توضیحات معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تغییر فرمانداران

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد آخرین وضعیت تغییر فرمانداران شهرستان‌های استان را تشریح کرد.
بایدن، "کریستوفر رای" را در جایگاه رییس اف‌بی‌آی ابقا کرد

جو بایدن از کریستوفر رای، رییس پلیس فدرال (اف‌بی‌آی) خواسته است تا در مقام خود باقی بماند. رای پیش‌تر با احتمال اخراج از طرف دونالد ترامپ، رییس جمهوری پیشین، روبه‌رو بوده است.
ویژگی‌های ضروری یک رئیس‌جمهور از دید یک نماینده سابق

یک نماینده سابق گفت: رئیس جمهور باید تیمی همراه و همدل داشته باشد.
کارآمدی دولت؛ اولویتِ انتخاب

کمتر از پنج ماه دیگر سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود و رییس‌جمهوری دیگر انتخاب خواهد شد که حداقل ۴ سال اداره امور اجرایی کشور را برعهده دارد.
وزیر خزانه‌داری بایدن: تنها در صورت پایبندی ایران به برجام، تحریم‌ها لغو می‌شوند

گزینه پیشنهادی سمت وزارت خزانه داری آمریکا در دولت بایدن در پرسش و پاسخ سنای این کشور در روند تایید صلاحیتش، مواضع دولت جو بایدن درباره توافق هسته‌ای و تحریم های ایران را شرح داد.
پلوسی: استیضاح ترامپ به زودی انجام می شود

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد، دموکراتها برنامه ادامه محاکمه دونالد ترامپ به جهت استیضاحش از بابت تحریک به اغتشاشات اخیر در کنگره این کشور را دارند.
کاخ سفید: بایدن با شرکای خارجی درباره برجام رایزنی می کند

سخنگوی کاخ سفید گفت که رئیس جمهور جدید آمریکا در اولین تماس های تلفنی اش با شرکا و متحدان نزدیک واشنگتن درباره برجام رایزنی خواهد کرد.
اشلی بایدن: مایه تاسف است که خانواده ترامپ سنت را انجام نداد/ در رسانه های اجتماعی نیستم

دختر بایدن در نخستین مصاحبه تلویزیونی‌اش تاکید کرد، مایه تاسف است که بانوی اول سابق آمریکا طبق سنت از مادرش به عنوان بانوی اول جدید آمریکا استقبال نکرد و وی را به کاخ سفید دعوت نکرد.
تشکیل ستاد انتخاباتی محسن رضایی تکذیب شد

امیدوار رضایی خبر تشکیل ستاد انتخاباتی برادرش را تکذیب کرد.
پس از یک دهه؛ دموکرات ها کاخ سفید و کنگره آمریکا را در اختیار گرفتند

با ادای سوگند سه سناتور جدید دموکرات در روز چهارشنبه کنترل هر دو مجلس نمایندگان و سنا در کنگره آمریکا، به همراه کاخ سفید، پس از حدود یک دهه بار دیگر در اختیار حزب دموکرات قرار گرفت.
با لغو فرمان منع صدور ویزا از سوی بایدن، برای ایرانیان چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

لغو فرمان اجرایی ترامپ برای ایجاد ممنوعیت صدور ویزا برای سفر شهروندان تعدادی از کشورها از جمله ایران، یکی از اقداماتی بود که پیش از مراسم تحلیف رییس جمهور جدید آمریکا اعلام شد که قرار است با دستور "جو بایدن" در اولین روز حضورش در کاخ سفید انجام شود.
آغاز فعالیت ستاد انتخابات همدان

فرماندار همدان با اعلام آغاز فعالیت ستاد انتخابات شهرستان همدان، گفت: مجریان انتخابات نباید حرفی بزنند که شائبه طرفداری از کاندیدای خاصی را به دنبال داشته باشد.
طرح اصلاح قانون انتخابات، اختیارات شوراها را ضابطه‌مند می‌کند
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با تاکید بر اینکه طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها، اختیارات شوراها را محدود نمی‌کند، بلکه ضابطه‌مند می‌کند، گفت: محدودیت با ضابطه‌مند شدن متفاوت است، در این قانون شوراها در حوزه وظایفی که برایشان پیش‌بینی شده است، اختیاراتی نیز برایشان در نظر گرفته شده است.
زندگی سیاسی ترامپ تمام شد، اما برجام زنده ماند/نباید دولت را به خاطر انتخابات آینده اذیت کنید
روحانی در جلسه هیات دولت:

رئیس‌جمهور گفت: امروز توپ در زمین آمریکا و واشنگتن است که برگردند و به تعهدات عمل کنند. ترامپ مرد و زندگی سیاسی اش تمام شد اما برجام زنده ماند.
واکنش وزارت اقتصاد به استعفای رئیس سازمان بورس

وزارت اقتصاد طی اطلاعیه‌ای در واکنش به استعفای رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، اعلام کرد: این‌ موضوع در جلسات آتی شورای عالی بورس و اوراق بهادار طرح و درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد.
اظهارات نامزد پست سازمان امنیت ملی آمریکا درباره اولویت‌هایش

نامزد جو بایدن برای پست سازمان امنیت ملی آمریکا اعلام کرد، رویارویی با تهدید جاسوسی چین و به طور کلی تاثیر بیگانه در راس اولویت‌های او خواهد بود.