امروز : چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۵

در لحظه

آخرین اخبار

سرویس سیاسی

قاتلان رومینا باید مجازت شوند

قاتلان رومینا اشرفی باید سریعا مجازت شوند.
همه کاندیداهای نایب رییسی مجلس یازدهم

تا برگزاری انتخابات هیات رییسه دائم مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم تنها چند روز باقی ‌مانده، گمانه‌زنی‌ها درباره ترکیب آن از احتمالات عبور کرده و به اسامی افراد رسیده است. همان‌قدر که رقابت برای ریاست شدت دارد، تعیین نوابش هم با حدت در حال پیگیری است.
مجلس یازدهم با ۱۴ کرسی خالی افتتاح می شود

دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی فردا چهارشنبه هفتم خرداد با ۱۴ کرسی سبز بدون نماینده افتتاح می شود.
فردا؛ آغاز مجلسی با تغییرات اساسی

مجلس یازدهم از فردا رسما فعالیت خود را به مدت چهار سال شروع خواهد کرد،‌ مجلسی نو با تغییرات اساسی که می تواند آغازگر تحولات باشد.
فردا زمان برگزاری دومین جلسه مجلس مشخص می شود
نجابت:

یک عضو هیات رییسه سنی مجلس یازدهم گفت که زمان برگزاری دومین جلسه مجلس یازدهم بعد از رای گیری استمزاجی از منتخبان مشخص می شود.
کاتب: انتخابات هیات رئیسه موقت در آیین‌نامه مجلس حذف شده است

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت که در آیین نامه جدید برگزاری انتخابات هیات رئیسه موقت حذف شده و به جای آن بلافاصله منتخبان هیات رئیسه دائم را برای سال اول کاری مجلس تعیین می‌کنند.
نیکزاد: تکلیف انقلابی این بود که کاندیدای هیئت رییسه شوم

نماینده مردم اردبیل در مجلس یازدهم گفت: برای قدرت و حضور در هیئت رییسه نیامده‌ام بلکه تکلیف انقلابی این بود که یکی شویم و بر همین اساس کاندیدای نایب رئیسی مجلس شدم.
جلسه هم‌اندیشی «مجلس تراز انقلاب اسلامی» به ریاست حاجی‌بابایی برگزار شد

جلسه هم‌اندیشی «مجلس تراز انقلاب اسلامی» با دعوت حمیدرضا حاجی بابایی و برای بررسی موضوع انتخابات هیئت رییسه مجلس یازدهم شورای اسلامی برگزار شد.
«امید» در مجلس دهم

لیست امید با شعار «تَکرار می‌کنم» از مردم رای گرفت و راهی مجلس دهم شد تا مطالبات مردم و رای‌دهندگان را دنبال کند؛ اما عملکرد امیدی‌ها در مجلس دهم چه بود و چه میزان از این مطالبات برآورده شد؟
ظریف، نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰؟

چند وقتی است که گمانه‌هایی درباره سیاست انتخاباتی اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح می‌شود و در میان این گمانه‌زنی‌ها نام محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، به عنوان نامزد نهایی اصلاح‌طلبان شنیده می‌شود.
توفیق یا شکست‌ اصلاحات

حمله به اصلاح‌طلبان بیشتر شده است و اگر حمله به اصلاح‌طلبان منجر به رد مفهوم و نفی اصلاح‌طلبی باشد در این صورت باید رفتاری مسئولانه‌تر داشت و از مضمون اصلاح‌طلبی فراتر از اصلاح‌طلبان دفاع کرد؛ چرا که به لحاظ تجربه تاریخی نیز قابل دفاع‌ترین رویداد و جریان سیاسی است.
نقی کلانتری: امیدوارم انتخابات کشتی مازندران بی‌حرف و حدیث برگزار شود

رئیس سابق هیات کشتی مازندران گفت: امیدوارم انتخابات هیات کشتی مازندران در فضایی عادلانه و بدون حرف و حدیث برگزار شود.
پایان لاریجانیسم؟

یکی دیگر از پنج برادر هم پست رسمی خود را ترک کرد. انگار برادران لاریجانی کم کم در حال رفتن به حاشیه سیاست ایران هستند. پسران آیت‌الله هاشم آملی که روزگاری در هر گوشه‌ای از کشور نامی از آنها به چشم می‌خورد، اندک اندک پست‌های خود را ترک می‌کنند. ولی آیا این به معنای پایان لاریجانی‌ها در جمهوری اسلامی است؟
روح‌الامینی: اگر دولت خود را اصلاح کند مجلس یازدهم همراهش خواهد بود

منتخب مردم تهران در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس یازدهم یک فرصت بسیار مناسب و خوب برای دولت است، گفت: در صورتی مجلس یازدهم همراه دولت خواهد بود که دولت هم در بسیاری از مسائل وضعیت خود را اصلاح کند.
مهاجری: اختلاف بر سر انتخاب رئیس مجلس یازدهم، قابل پیش‌بینی بود

یک فعال رسانه‌ای اصولگرا گفت: قابل پیش‌بینی بود که اختلاف میان اصولگرایان در زمان انتخاب رئیس مجلس دوباره بروز کند.
ضرورت تعامل مجلس یازدهم با دولت / تصمیم‌گیری بر اساس خرد جمعی
یک عضو کمیسیون احتماعی مجلس مطرح کرد

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پیشنهادی به مجلس یازدهم گفت: مجلس یازدهم در سال ۱۴۰۰ با دولت تدبیر و امید تعامل کند. همچنین نمایندگان مجلس یازدهم بر اساس خرد جمعی جامعه تصمیم بگیرند نه بر اساس خرد رأی‌دهندگان‌شان.