با فشارهای وزارت دادگستری؛

وکیل ارشد اف بی آی مجبور به کناره‌گیری شد

ان بی سی در گزارشی اعلام کرد: مقام‌های ارشد وزارت دادگستری از وکیل ارشد دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) که حدود ۴۰ سال نزد وزارت دادگستری کشورش مشغول به کار بوده و سال گذشته میلادی به خاطر نقشش در پرونده تحقیقات مربوط به ارتباط ترامپ با روسیه مورد هجمه حامیان دونالد ترامپ قرار گرفت، خواسته‌اند استعفا دهد.
وکیل ارشد اف بی آی مجبور به کناره‌گیری شد
یکشنبه | ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۲۳:۲۲ |
کد خبر : ۱۰۴۴۲ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "دانا بوئنته" کسی است که در نخستین روزهای روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مدتی به عنوان دادستان کل موقت کار کرده و تا همین اواخر نیز به عنوان مشاور حقوقی کل اف.بی.آی مشغول به خدمت بوده است. او در طول سابقه ۳۸ ساله کار برای وزارت دادگستری آمریکا در سمت‌های گوناگون از جمله دادستان ایالت ویرجینیای آمریکا و رئیس موقت واحد امنیت ملی این وزارتخانه هم خدمت کرده است.

اف.بی.آی اعلام کرده که بوئنته روز جمعه طی اعلامیه‌ای تصمیمش را برای کناره‌گیری از این سازمان و بازنشسته شدن از تاریخ ۳۰ ژوئن مطرح کرده است.

کریستوفر رای، مدیر اف.بی.آی در بیانیه‌ای با اعلام کناره‌گیری بوئنته از این سازمان اظهار کرد: دانا در ضمن کار برجسته و سابقه فراوانش به عنوان کارمند دولت، با از خودگذشتگی همواره به دنبال اجرای عدالت به نمایندگی از شهروندان کشور ما بوده است.

بوئنته اوایل ۲۰۱۷ موقتا دادستان کل آمریکا شد. این اتفاق بعد از آن افتاد که سالی ییتس، کسی که دارنده این سمت از زمان دولت اوباما بود بعد از خودداری از تایید فرمان ممنوعیت مسافرتی اعلام شده از سوی دونالد ترامپ اخراج شد. بوئنته تا زمان روی کار آمدن جف سشنز دادستان کل موقت بوده است.

او زمانی به عنوان مقام ارشد وزارت دادگستری آمریکا با یکی از سه درخواست برای تمدید احکام محرمانه تجسس علیه کارتر پیج مشاور سابق کمپین انتخاباتی ترامپ موافقت کرده بود.  گزارش ماه دسامبر بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا عنوان کرده که این درخواست‌های ثبت شده نزد دادگاه تجسس اطلاعات خارجی آمریکا دارای اشتباهات چشمگیر و حذف نهایی بوده‌اند که باعث نقض استدلال اف.بی.آی  در خصوص کار کردن پیج به عنوان مامور یک قدرت خارجی می‌شده‌اند هر چند که پیج هیچگاه با اعلام اتهام و تخلفی مواجه نشد.

این گزارش تصریح داشته که بوئنته و دیگر مقامات وزارت دادگستری آمریکا در زمانی که درخواست‌ها را مورد تایید قرار داده‌اند اطلاعات کامل و دقیق را از جانب اف.بی.آی دریافت نکردند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید