جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها روی یک مساله توافق دارند: شک به انتخابات عادلانه

براساس نظرسنجی جدید خبرگزاری رویترز-ایپسوس، آمریکایی‌ها از تمام طیف‌های سیاسی، نگرانی‌های گسترده‌ای دارند که انتخابات نوامبر به تقلب، مداخله یا تلاش برای سرکوب رای‌دهندگان آلوده شود.
جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها روی یک مساله توافق دارند: شک به انتخابات عادلانه
شنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۴:۲۸ |
کد خبر : ۱۰۷۹۰ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، این نظرسنجی نشان می‌دهد، حدود نیمی از رای‌دهندگان ثبت‌نام شده در ایالات متحده، شامل حدود ۸۰ درصد از جمهوری‌خواهان بررسی شده، می‌گویند نگرانند که افزایش رای‌گیری پستی به تقلب گسترده در انتخابات سوم نوامبر بینجامد.

یافته‌های مذکور به این مطلب اشاره دارند که حجم بزرگی از این کشور احتمالا با پذیرش نتیجه انتخابات نوامبر که احتمالا با افزایش رای‌گیری پستی بابت شیوع کرونا همراه خواهد بود، مساله دارند. دونالد ترامپ، رهبر جمهوری‌خواه آمریکا در نظرسنجی‌ها بعد از جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها قرار دارد.

این افکارسنجی همچنین نشان می‌دهد که جمهوری‌خواهان در این مساله شدیدا با ترامپ که ماه‌هاست به استفاده از رای‌گیری پستی حمله می‌کند، همسو هستند. ترامپ روز پنجشنبه برای اولین بار ایده تاخیر در زمان انتخابات را مطرح کرد که در حوزه اختیارات او نیست.

نظرسنجی رویترز-ایپسوس که روز چهارشنبه و پنجشنبه و پیش از توییت ترامپ انجام شده است، همچنین نشان داد نگرانی‌های عمیقی در دو حزب درباره انسجام انتخابات وجود دارد و حدود سه چهارم درباره سرکوب رای‌دهندگان یا احتمال مداخله در انتخابات نگران هستند.

نظرسنجی مذکور همچنین نشان داد، ۷۴ درصد از رای‌دهندگان ثبت‌نامی درباره "تقلب سازماندهی‌ شده از سوی عوامل سیاسی به امید تغییر نتایج در این انتخابات" نگران هستند؛ از جمله هفت تن از ۱۰ دموکرات و هشت تن از هر ۱۰ جمهوری‌خواه.

حدود ۷۳ درصد از رای‌دهندگان ثبت‌نامی همچنین گفتند نگران "سرکوب رای‌دهندگان" هستند، از جمله هشت تن از هر ۱۰ دموکرات و شش تن از هر ۱۰ جمهوری‌خواه.

یک اکثریت دو حزبی از رای‌دهندگان ثبت‌نامی (۶۷ درصد) گفتند، اطمینان دارند که اگر در رای‌گیری پستی شرکت کنند، رای آنها به درستی شمارش می‌شود. این شامل هشت تن از ۱۰ دموکرات و شش تن از ۱۰ جمهوری‌خواه می‌شود. اما هشت تن از هر ۱۰ جمهوری‌خواه در مقایسه با سه تن از هر ۱۰ دموکرات، گفتند که نگرانند افزایش رای‌گیری پستی به تقلب گسترده در روند انتخابات منجر شود.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد، هشت تن از هر ۱۰ جمهوری‌خواه، در مقایسه با چهار تن از هر ۱۰ دموکرات، از حضور افراد غیر مجاز در انتخابات نگرانند. در مجموع، هفت تن از هر ۱۰ جمهوری‌خواه و چهار تن از هر ۱۰ دموکرات، معتقدند هر نوع از تقلب انتخاباتی یک مشکل انتخاباتی گسترده است.

نظرسنجی رویترز-ایپسوس به صورت آنلاین در سراسر ایالات متحده انجام شد و پاسخ‌های ۱۲۱۵ آمریکایی بالغ از جمله ۱۰۲۷ تن که خودشان را رای‌دهنده ثبت‌نام شده معرفی کردند، گردآوری شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید