امروز : یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۹

سوزان رایس احتمالا به عنوان معاون بایدن انتخاب می‌شود

با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر آمریکا، کنجکاوی درباره انتخاب معاون جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری دموکرات‌ها بیشتر می‌شود. دنیل لازار، روزنامه‌نگار و نویسنده به رادیو اسپوتنیک گفت گرچه سوزان رایس گزینه‌ای عالی نیست اما ممکن است در کنار بایدن ظاهر شود.
سوزان رایس احتمالا به عنوان معاون بایدن انتخاب می‌شود
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۲۳:۳۳ |
کد خبر : ۱۰۸۲۰ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، دنیل لازار آمریکایی در مصاحبه با برنامه "بلند و شفاف" رادیو اسپوتنیک گفت: او بیشترین سابقه را دارد و نکات منفی کامالا هریس، سناتور دموکرات اهل کالیفرنیا را هم ندارد. او جدیت دارد.

به گفته اریک گارستی، معاون کمیته انتخاب معاون ریاست جمهوری بایدن، او در ماه مارس وعده داد تا یک معاون زن برای خود انتخاب کند و این کار را بعد از ملاقات چند زن در هفته‌های آتی انجام خواهد داد.  

گارستی سه‌شنبه در برنامه شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی گفت: ما زنان فوق‌العاده‌ای داریم که بخشی از این فرایند شوند. ما همه این گزینه‌ها را داریم و همه آنها را با جدیت بررسی می‌کنیم. همه آنها از یک گزینش عبور کرده‌اند و در هفته‌های آتی بایدن کمی زمان با آنها صرف می‌کند.

این کمیته پیشتر اعلام کرده بود، بایدن در هفته اول اوت معاون خود را انتخاب خواهد کرد.

در کارنامه سوزان رایس، حمله سال ۲۰۱۱ به کنسولگری آمریکا در بنغازی لیبی به چشم می‌خورد. او در آن زمان سفیر آمریکا در سازمان ملل بود. در جریان این حمله چهار آمریکایی از جمله سفیر آمریکا در لیبی کشته شد. چند روز بعد از آن، سوزان رایس در جمع خبرنگاران با استناد به یک یادداشت سیا مطالبی را عنوان کرد که جنجال به راه انداخت.

او پس از دیدار با چند سناتور آمریکایی گفته بود: نکاتی که جامعه اطلاعاتی گردآوری کرده و ارزیابی اولیه آنها، نادرست بوده است؛ هیچ اعتراضات یا تجمعی در بنغازی نبود.

دنیل لازار، روزنامه‌نگار و نویسنده می‌گوید: از دید من سوزان رایس فاجعه است، در حقیقت وقتی بحث سیاست خارجی باراک اوباما در میان باشد، چون دولت اوباما در آن زمینه فاجعه بود.

او همچنین توجهات را به این نکته جلب کرد که رایس به تازگی هم روسیه و دیگر عوامل خارجی را به مداخله در اعتراضات جدید برای برابری نژادی متهم کرده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید