امروز : یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۸

دومین روز رای گیری انتخابات سنای مصر

دومین روز انتخابات مجلس سنای مصر امروز چهارشنبه درمیان تدابیر امنیتی و بهداشتی شدید جهت ممانعت از شیوع ویروس کرونا آغاز شد.
دومین روز رای گیری انتخابات سنای مصر
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۲۳:۲۰ |
کد خبر : ۱۰۸۷۷ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، لاشین ابراهیم، رئیس هیئت ملی انتخابات مصر با اعلام این خبر خاطرنشان کرد، اتاق عملیات این هیئت در روز اول رای گیری هیچ شکایتی در خصوص عملکرد و روند انتخابات دریافت نکرده است و اولویت و توجه اصلی روی دریافت شکایات است.

رأی‌گیری انتخابات مجلس سنا در ساعات اولیه صبح روز سه‌شنبه در ۱۴۰۹۲ کمیته فرعی و ۲۷ کمیته عمومی با نظارت کامل دستگاه قضایی آغاز شد و امروز نیز ادامه دارد.

 ۱۸ هزار قاضی بر روند انتخابات نظارت و ۱۲۰ هزار کارمند نیز در روند نظارت بر کمیته‌های رای‌گیری مشارکت دارند.

همچنین کمیته انتخابات بر اتخاذ اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه برای حفاظت از شهروندان از ابتلا به ویروس کرونا از سوی برخی از کمیته‌های انتخاباتی نظارت داشت.

گزارش شده رأی‌دهندگان از عدم وجود سایه‌بان و اماکن انتظار که از آنها در برابر افزایش دما محافظت کند و همچنین از عدم وجود آمبولانس‌ها، جای نشستن برای معلولان و سالمندان در برخی از کمیته‌های فرعی گله داشتند.

قرار است رای‌گیری مصری‌های داخل کشور امروز چهارشنبه از ۹ صبح تا ۹ شب ادامه یابد، این در حالیست که رای‌گیری مصری‌های خارج از کشور رای‌گیری روزهای نهم و دهم ماه جاری انجام شد.

از زمان تصویب انتخابات سنا در قانون اساسی ۲۰۱۴، انتخابات مجلس سنا در مصر برای نخستین بار است که برگزار می‌شود. مجلس سنا متشکل از ۳۰۰ عضو است که دو سوم اعضاء با آراء انتخاب می‌شود، اما یک سوم آنها توسط رئیس جمهور تعیین می‌شوند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید