امروز : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۷

مادورو: تاخیر در انتخابات غیرممکن است

پس از آنکه اتحادیه اروپا پیشنهاد به تاخیر انداختن انتخابات ونزوئلا را برای رسیدن به شرایط این اتحادیه در اعزام یک هیات نظارت مطرح کرد، رئیس جمهوری ونزوئلا گفت، تاخیر در برگزاری انتخابات پارلمانی ششم دسامبر غیرممکن است.
مادورو: تاخیر در انتخابات غیرممکن است
جمعه | ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۵:۴۵ |
کد خبر : ۱۱۰۹۰ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، اتحادیه اروپا اخیرا گفته بود که زمان کافی برای اعزام ناظر به ونزوئلا که به دعوت این کشور قرار است انجام شود، ندارد. نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به دنبال پیروزی در این انتخابات است که اپوزیسیون و آمریکا گفته‌اند احتمالا با تقلب همراه خواهد بود.

مادورو در خطابه‌ای تلویزیونی گفت: به تاخیر انداختن انتخابات امری غیرممکن است چون این یک فرمان قطعی قانون اساسی است. ما می‌خواهیم رابطه خوبی با اتحادیه اروپا داشته باشیم اما واشنگتن به آنها اجازه نمی‌دهد.

روابط بین کاراکاس و واشنگتن در سال‌های اخیر متشنج شده است. دولت آمریکا تحریم‌هایی را علیه کمپانی نفت دولتی ونزوئلا وضع کرده تا مادورو را تحت فشار قرار دهد.

مادورو گفته که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دنبال براندازی اوست.

بر اساس قانون اساسی ونزوئلا، رای گیری جدید هر پنج سال باید برگزار شود. جریان اصلی اپوزیسیون ونزوئلا گفته که این انتخابات را بایکوت می‌کند و این مساله را مطرح می‌کند که دیوان عالی مورد حمایت مادورو افراد وفادار به وی را برای تنظیم مقررات انتخاباتی منصوب کرده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید