امروز : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۷

ترامپ با وجود مخالفت‌ها به‌زودی جانشین قاضی متوفی را اعلام می‌کند

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند، انتظار می‌رود دونالد ترامپ با وجود مخالفت‌ها در روزهای آتی نامزدی را برای پست خالی در دیوان عالی آمریکا بعد از مرگ قاضی گینزبرگ معرفی کند.
ترامپ با وجود مخالفت‌ها به‌زودی جانشین قاضی متوفی را اعلام می‌کند
شنبه | ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۹:۰۹ |
کد خبر : ۱۱۱۰۱ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روز جمعه روث بیدر گینزبرگ، قاضی دیوان عالی آمریکا در سن ۸۷ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت. براساس گزارش ان‌پی‌آر، گینزبرگ اندکی پیش از مرگ به نوه‌اش گفت که مایل است تا کرسی او تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر خالی بماند.

شبکه خبری ای‌بی‌سی شامگاه جمعه به نقل از منابع خود لیستی از نامزدهای بالقوه متشکل از یک زن را منتشر کرد. میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت سنا گفته است که نامزد مورد نظر ترامپ باید مورد حمایت این مجلس باشد.

در همین حال چاک شومر، رهبر اقلیت سنا خواسته تا کرسی این قاضی تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خالی بماند. او در پیامی توییتری نوشت: مردم آمریکا باید حقی در انتخابات قاضی بعدی دیوان عالی داشته باشند. بنابریان، این کرسی خالی نباید تا زمان انتخاب یک رئیس‌جمهوری جدید پر شود. گینزبرگ یک شخص بسیار مهم در تاریخ آمریکاست، یک قهرمان برای عدالت، یک مسیرساز برای زنان.

از سوی دیگر باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا هم جمعه از سنا خواست تا کرسی گینزبرگ را پر نکند و به خواسته این "قهرمان برابری جنسیتی" که "به دموکراسی و ایده‌آل‌هایش ایمان داشت" و می‌خواست تا جایگزینش از سوی رئیس‌جمهوری بعدی انتخاب شود، احترام بگذارند.  

جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری هم با ابراز تاسف از مرگ گینزبرگ از رای‌دهندگان خواست تا پیش از انتخاب جایگزین او، رئیس‌جمهوری بعدی را انتخاب کنند.

دموکرات‌های آمریکایی نگرانند تا ترامپ با معرفی یک قاضی محافظه‌کار، ترکیب دیوان عالی را که متشکل از ۹ قاضی است، به نفع خودش تغییر دهد. دو تن از قاضی‌های محافظه‌کار این دیوان بعد از روی کار آمدن ترامپ از سوی او منصوب شدند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید