امروز : جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۶

اعلام موعد احتمالی انتخابات پارلمانی الجزایر

رئیس یکی از احزاب الجزایری موعد پیش‌بینی شده برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام را فاش کرد.
اعلام موعد احتمالی انتخابات پارلمانی الجزایر
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۰:۱۹ |
کد خبر : ۱۲۰۹۱ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از روزنامه القدس العربی، جیلالی سفیان، رئیس حزب "نسل جدید" الجزایر گفت، عبدالمجید تبون، رئیس‌جمهور این کشور بعد از بازگشت از آلمان با وی و عبدالقادر بن قرینه، رئیس حزب سازندگی ملی  و عبدالعزیز بلعید، رئیس حزب جبهه المستقبل دیدار کرده است و این دیدار فرصتی برای تبادل آرا درباره حوادث سیاسی بود.

وی گفت، در این دیدار مشخص شد که انتخابات پارلمانی بعد از چند هفته یا چند ماه دیگر و نهایتا در ماه ژوئن برگزار می‌شود و بعد از آن انتخابات محلی برگزار می‌شود.

بلعید گفت: تبون قصد صدور تصمیمی درباره انحلال پارلمان طی روزهای آتی را برای مقدمه‌چینی جهت برگزاری انتخابات زودهنگام دارد.

تصمیم رسمی درباره تاریخ انتخابات پارلمانی وجود ندارد به ویژه اینکه این تصمیم بعد از صدور قانون جدید انتخابات گرفته می‌شود. 

سفیان تأکید کرد، تبون بعد از بازگشت به وطن می‌خواست این پیام قوی را برساند که مرحله تغییر آغاز شده است و در چارچوب توافق با طبقه سیاسی صورت خواهد گرفت. دیدار با احزاب سیاسی مخالف به این معناست که مذاکرات ادامه دارد و این مسئله بسیار مثبتی است. ما از الجزایری‌هایی که تمایل به تغییر واقعی دارند، می‌خواهیم پایبند باشند و وارد نبرد سیاسی برای انتقال روحیه حرکت و پویایی به داخل نهادها شوند.

سفیان گفت: هدف اصلی از جنبش و اعتراضات مردمی در ۲۲ فوریه ۲۰۱۹ ممانعت از ریاست‌جمهوری عبدالعزیز بوتفلیقه برای دوره پنجم بود. هدف اصلی الجزایری‌ها رسیدن به حکومت حق و قانون و دموکراسی و عدالت مستقل و برابری است. هنوز به این هدف نرسیده‌ایم و چه بسا زمان زیادی می‌طلبد اما شروط موفقیت در این است که روحیه تحرک و جنبش همواره زنده بماند. امروز می‌توانیم یک نظام سیاسی جدید از طریق مذاکره و انتخابات ایجاد کنیم و جوانان باید وارد عرصه سیاسی شوند. 

وی درباره پیش‌بینی‌هایش از حوادث سیاسی گفت، احتمالا رئیس‌جمهور تصمیماتی از جمله ایجاد تغییر جزئی در دولت و برگزاری انتخابات پارلمانی و محلی قبل از پایان ۲۰۲۱ و تصمیمات دیگر اتخاذ کند. تحقق این شروط سیاسی برای ایجاد فضای مناسب سیاسی برای ورود به مرحله اصلاحات عمیق است. الجزایر به اصلاحات در زمینه اقتصادی و اداره امور کشور نیاز دارد. 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید