امروز : شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۳

۷۶ سازمان و کشور بر انتخابات پارلمانی در عراق نظارت می‌کنند

کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق از تعداد کشورها و سازمان‌های ناظر بر انتخابات پارلمانی عراق خبر داد که قرار است دهم ماه اکتبر برگزار شود.
۷۶ سازمان و کشور بر انتخابات پارلمانی در عراق نظارت می‌کنند
پنج شنبه | ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۰:۱۰ |
کد خبر : ۱۳۱۵۶ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شفق نیوز، نبراس ابوسوده، معاون سخنگوی کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق گفت، ۷۶ سازمان و کشور عربی و خارجی بر انتخابات پارلمانی نظارت خواهند داشت.

وی افزود، کمیساریای انتخابات ضمن هماهنگی با وزارت خارجه از این کشورها و سازمان‌ها برای نظارت بر انتخابات دعوت کرد.

ابوسوده گفت، ۱۰۰ ناظر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز دوشنبه وارد عراق شده و در  جریان روند مقدمات انتخابات قرار گرفتند.

اما در خصوص ناظران سازمان ملل ابوسوده گفت، ۱۳۰ ناظر بین‌المللی بر روند رای گیری در استان‌های عراق نظارت خواهند داشت و کمیساریا برای ناظران مکان مشخصی را تعیین نخواهد کرد.

همچنین جنین پلاسخارت، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق در نشست خبری گفت، تعداد کارمندان سازمان ملل برای نظارت بر این انتخابات در مقایسه با گذشته پنج برابر شده است و دولت در برگزاری انتخابات در موعد خود جدی است.

وی افزود، نمی‌توان انتخابات را به تعویق انداخت و سازمان ملل نسبت به برگزاری انتخابات مصمم است. انتخابات گامی مهم است و مهمترین گام پس از آن تشکیل دولت است.

پلاسخارت گفت: این انتخابات متفاوت است و کسی نمی‌خواهد حوادث گذشته تکرار شود. مردم در سال ۲۰۱۹ اعتراض کرده و خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام شدند، به همین دلیل ما خواهان انتخاباتی شفاف و رسمی هستیم.

دولت عراق ۱۹ ژانویه تصمیم گرفت بنابر پیشنهاد کمیساریای انتخابات، برگزاری انتخابات پارلمانی را به تعویق انداخته و آن را به جای ماه ژوئن در ماه اکتبر برگزار کند.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید