امروز : جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۱۱
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک خبر داد:

آمادگی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک برای نقش آفرینی در ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت: با توجه به عزم و اراده دولت برای احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال، شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در سراسر کشور آمادگی دارد بازوی توانمند وزارت راه و شهرسازی در اجرای قانون جهش تولید و تامین مسکن در سراسر کشور باشد.
آمادگی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک برای نقش آفرینی در ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال
جمعه | ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۱:۰۵ |
کد خبر : ۱۳۲۹۵ |
سیاسی
منقضی شده

 

به گزارپایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، مجید کیانپور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در نشست شورای مدیران که با حضور اعضای هیات مدیره و مدیران ستادی شرکت برگزار شد، ضمن تسلیت ایام ماه صفر تاکید و اظهار داشت: برای تحقق ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال، شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک آمادگی دارد توان مطالعاتی، کنترل کیفیت و مطالعات ژئوتکنیک خود را از صفر تا صد کنترل کیفیت را در اختیار پروژه‌های ساخت مسکن قرار دهد. که وزیر محترم راه و شهرسازی نیز موافقت خود را اعلام کردند و بزودی به تمام استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

کیانپور با اشاره به اینکه شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک طی یک سال گذشته با تلاش همکاران به سمت تعالی و سودآوری حرکت کرده گفت: در شش ماه دوم سال نیز باید تمام تلاش و همت خود را برای بهتر شدن، بهره‌وری و توسعه بیشتر شرکت و نیز افزایش ارتقاء کیفی پروژه‌های عمرانی به کار ببندیدم.

وی با بیان اینکه شرکت آزمایش فنی و مکانیک خاک توانایی ارائه بیش از ۵۶۰ آزمایش متنوع را در سراسر کشور دارد افزود: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک یک شرکت پیشرو در انجام آزمایش‌های فنی و مهندسی و به عنوان پیشانی کنترل کیفیت QA  و QC در کشور است و باید تلاش کنیم حرف نخست را در تمام آزمایش‌های فنی و مهندسی در کشور بزنیم و از ظرفیت‌ موجود برای تولید یک میلیون واحد مسکونی در کشور استفاده کنیم.

کیانپور با بیان اینکه شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک یکی از شرکت‌های پیشرو وزارت راه و شهرسازی در شفافیت و ارائه صورت‌های مالی شفاف بود است گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرده است که شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در میان ۲۵۹ شرکت دولتی جزو ۱۰ شرکت نخست سود ده دولتی بوده است و این شرکت با اعلام صورت‌های مالی شفاف، یکی از شرکت‌های پیشرو در اطلاعات شفاف بوده و در راستای اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات هم‌رتبه نخست را در وزارت راه و شهرسازی کسب کرده است و همه اطلاعات در شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک شفاف است.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به موفقیت دیگری که شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بعداز سال‌ها کسب کرده است گفت: یکی دیگر از موفقت‌ها که شرکت به دست آورده است برگزاری موفق مجمع سالیانه بود که این شرکت توانست صورت‌های مالی را به صورت مطلوب به بازرسان ارائه دهد و یکی از شرکت‌های وزارت راه و شهرسازی بودیم که صورت‌های مالی این شرکت به صورت مطلوب ارائه و نمره قبولی گرفت.

کیانپور با بیان اینکه همه ما در شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک دو وظیفه را باید تا روزی که شرکت حاکمیتی شود برعهده داشته باشیم افزود: تا زمانی که در مسیر حاکمیتی شدن شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در حرکت هستیم باید با جدیت و تلاش بیشتر به فعالیت‌های خود ادامه دهیم و با حضور در بازارهای جدید و صدور خدمات فنی و مهندسی و افزایش وصولی سهم بیشتری از بازار ژئوتکنیک کشور داشته باشیم. و در صورت حاکمیتی شدیم بر مبنی تصمیمات گرفته شده برنامه‌ریزی کرده و تلاش می‌کنیم سازمان توسعه‌ای و رو به رشد باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بحث آموزش اشاره کرد و اضافه کرد: وظیفه امروز ما این است که از امروز برای سال‌های آینده نیروهای متخصص و آموزش دیده و توانمند تربیت کنیم و بتوانیم کادر سازی کنیم و برای هر مسئولیت حداقل ۱۰ نیروی آموزش دیده و توانمند آماده بکار داشته باشیم تا دستمان در انتخاب فردی توانمند باز باشد.

کیانپور ادامه داد: دفتر آموزش و پژوهش تلاش کند ۱۷۲ هزار نفر- ساعت آموزش را برای امسال طبق برنامه‌‍ریزی آموزشی محقق کند و از مربیان و اساتید آموزش شاخص را برای تدریس دعوت کرده و با برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی، وب کنفرانس و حضوری دوره‎ها آموزشی را در حوزه علوم انسانی، علوم اداری، قراردادها، حقوقی و منابع انسانی داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با بیان اینکه باید تفویض اختیار در شرکت انجام شود گفت: کارها و اختیارات باید به مدیران استانی تفویض شود تا انجام کارها سرعت بیشتری بگیرد.

کیانپور در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: برای ارائه خدمات فنی و مهندسی چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور نیاز به برخی گواهینامه‌های داخلی و خارجی وجود دارد در این خصوص تلاش شود در اسرع وقت این گواهینامه‌ها دریافت شود.

وی با بیان اینکه اولویت اول شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک معیشت کارمندان است افزود: پرداخت حقوق و رسیدگی به رفاه و معیشت کارمندان اولویت اول ما است و کارمندان باید بدون دغدغه به مسئولیت و انجام وظیفه خود بپردازند.

کیانپور با اشاره به دستورالعمل‌های جدیدی که بزودی در خصوص طرح هوشمند سازی محدودیت‌های کرونایی در کشور صادر خواهد شد گفت: با هوشمند سازی که در این خصوص انجام خواهد شد همه کارمندان برای حضور در محل خدمت خود باید تا پایان مهرماه واکسن تزریق کرده باشند و در آبان ماه نیز طبق قانون از ارائه خدمات دولتی به کسانی که کارت تزریق واکسن را نداشته باشند ممنوع خواهیم بود.

بنابراین گزارش، در ابتدای نشست‌ شورای مدیران شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، اعضای هیات مدیره و مدیران بخش‌های مختلف شرکت به ارائه نقطه نظرات، گزارش مختصری از اهم اقدامات انجام شده در سال قبل و ۶ ماه نختست سال ۱۴۰۰، محدودیت‎‌ها، موانع، برنامه‌های آینده و پیشنهاد‎های خود را برای بهبود کار پرداختند .

 

خبرنگار: مجید قاضی پور

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید