تعداد کرسی‌های پارلمان کانادا افزایش می‌یابد

استان‌های انتاریو و بریتیش کلمبیا هر کدام یک کرسی جدید در پارلمان کانادا به دست خواهند آورد.
تعداد کرسی‌های پارلمان کانادا افزایش می‌یابد
یکشنبه | ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۳:۳۶ |
کد خبر : ۱۳۳۳۲ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از CBCNEWS، با بازنگری مجدد آرای فدرال در کانادا، استان کبک یک کرسی پارلمان را از دست خواهد داد.
تعداد 78 نماینده کبک در پارلمان به 77 نفر کاهش می‌یابد- این اولین بار از سال 1966 است که یک استان در هنگام بازنگری مجدد حوزه‌های انتخابیه، کرسی خود را از دست می‌دهد.

در مجموع تعداد کرسی‌های مجلس عوام با چهار کرسی افزایش به 342 کرسی می‌رسد تا نشان دهنده افزایش جمعیت کانادا باشد.

آلبرتا سه و انتاریو و بریتیش کلمبیا در پارلمان جدید هر کدام یک کرسی به دست می‌آورند، در حالی که تعداد نمایندگان پارلمان در استانها و مناطق دیگر بجز کبک، بدون تغییر باقی می‌ماند.

بر اساس قانون اساسی، حوزه‌های انتخابیه هر 10 سال یکبار پس از سرشماری بازتعریف می‌شود تا تغییرات جمعیتی را منعکس کند. کرسی‌های اضافی معمولاً به مناطقی اختصاص می‌یابد که جمعیت آنها افزایش یافته است.

رشد جمعیت کمتر در کبک

نرخ رشد جمعیت کبک پایین‌تر از نرخ متوسط ​​استانهای دیگر است. انتاریو بیشترین کرسی را در مجلس عوام دارد زیرا بیشترین تعداد جمعیت را نسبت به استانهای دیگر کانادا دارد.

آلبرتا، که اکنون 34 کرسی در پارلمان دارد، 37 کرسی به دست می‌آورد. بریتیش کلمبیا از 42 کرسی به 43 کرسی می‌رسد و انتاریو با یک کرسی اضافی از 121 به 122 کرسی خواهد رسید.

نقشه انتخاباتی جدید برای انتخابات عمومی بعدی در حال طراحی است و این تغییرات احتمالا تا آوریل 2024 اعمال نخواهد شد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید