امروز : دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۱
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس:

دولت باید لایحه جامع انتخابات را به مجلس ارسال کند

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: دولت باید لایحه جامع انتخابات را به مجلس ارسال کند.
دولت باید لایحه جامع انتخابات را به مجلس ارسال کند
سه شنبه | ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۲۱:۵۴ |
کد خبر : ۱۳۵۴۷ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سیدحمیدرضا کاظمی در خصوص لایحه جامع انتخابات، اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته، مجلس با دولت درباره لایحه جامع انتخابات باید به توافق برسد، لایحه کارشناسی‌تر بوده و دولت به عنوان مجری نکته نظرات خود را در آن گنجانده است. در صورت ارایه لایحه مجلس هم اصلاحات مورد نظر خود را می‌تواند انجام دهد.

وی افزود: لایحه جامع انتخابات یکی از ضروریات کشور است و زمان اصلاح قانون هم شرایط فعلی است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت کشور باید وقت بگذارد و این لایحه را به آخر دوره موکول نکند، اضافه کرد: اگر این لایحه تا سال آینده به قانون تبدیل نشود، فرصت رسیدگی و اقناع افکار عمومی و رفع نواقص را از دست می‌دهیم.

وی ادامه داد: دولت تا پایان سال ۱۴۰۰ یا نهایتا اوایل سال ۱۴۰۱ باید لایحه جامع انتخابات را به مجلس ارسال کند تا مجلس بتواند نظر دستگاه‌ها، کارشناسان مختلف و مرکز پژوهش‌ها را اخذ کند.

کاظمی تصریح کرد: علی رغم پیگیری‌های کمیسیون امور داخلی مجلس، دولت قبل نسبت به تهیه و ارسال این لایحه به مجلس اقدامی نکرد.

وی گفت: انتظار است با توجه به استقبال دولت سیزدهم، این لایحه تهیه و ارسال شود البته بر اساس گفتگوهایی که با دولت داشتیم، تهیه این لایحه در دستور کار وزارت کشور است.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید