امروز : دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۹

انتصاب فرمانده جدید نیروهای ناتو در اروپا

تنها یک روز پس از نشست تاریخی دو روزه ناتو در مادرید، «فرمانده عالی متحدین اروپا» و «رئیس ستاد فرماندهی اروپایی آمریکا» تغییر کرد.
انتصاب فرمانده جدید نیروهای ناتو در اروپا
جمعه | ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۰۸:۱۴ |
کد خبر : ۱۴۲۱۵ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، کریستوفر کاوولی، ژنرال چهار ستاره آمریکایی که فرماندهی ارتش آمریکا در اروپا را بر عهده داشته، فرماندهی اتحاد در حال گسترش ناتو را بر عهده گرفت که به زودی ۳۰۰ هزار سرباز آماده به خدمت خواهد داشت.

ناتو همچنین در انتظار دو عضو جدید، یعنی فنلاند و سوئد است.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در این مراسم که با حضور لوید آستین، وزیر دفاع این کشور انجام شد، گفت: کریستوفر کاوولی در میان افسران در قید حیات، بهترین شناخت را از اروپا دارد. کریس ساخته شده تا ستاد مشترک فرماندهی اروپایی آمریکا را رهبری کند.

کریستوفر کاوولی فرزند یک کلنل بازنشسته آمریکایی در اروپاست و مارک میلی درباره او گفت: او در اروپا رشد کرده، در سرتاسر این قاره زیسته و فرانسوی، روسی و ایتالیایی را به خوبی صحبت می‌کند. او می‌تواند اسپانیایی و پرتغالی را بخواند و همچنین کمی روسی و اوکراینی صحبت می‌کند که به او این امکان را می‌دهد تا مستقیما با نیمی از جمعیت اروپا ارتباط برقرار کند.

او رئیس «میز روسیه» در پنتاگون بوده و دارای مدرک مطالعات روسیه از دانشگاه ییل (Yale) است.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید