گمانه‌زنی درباره احتمال پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا

طبق پیش بینی یک دانشمند معتبر آمریکایی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده با احتمال ۹۱ درصد در انتخابات آینده این کشور پیروز خواهد شد.
گمانه‌زنی درباره احتمال پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا
شنبه | ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۲۳:۲۴ |
کد خبر : ۱۰۴۳۲ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، اسپوتنیک روسیه به نقل از شبکه تلویزیونی FOX News که حامی ترامپ است، گزارش کرده است، چنین محاسباتی توسط هلموت نورپوت، استاد دانشگاه استونی بروک انجام شده که اتفاقاً پیروزی ترامپ را در سال ۲۰۱۶ نیز پیش بینی کرده بود.

به گفته نورپوت، ترامپ در انتخابات ۳۶۲ رای اعضای مجمع گزینندگان (آرای الکترال) را خواهد گرفت. این متخصص با تجزیه و تحلیل نتایج انتخابات مقدماتی با استفاده از مدلی که وی بر اساس داده‌های آماری و تعدادی از واقعیات تاریخی ایجاد کرده، این پیش بینی را انجام می‌دهد. طبق نظریه نورتوپ، ترامپ باید در همان ایالت‌های سال ۲۰۱۶ پیروز شود و در عین حال حمایت اکثریت رأی دهندگان در نیومکزیکو، نوادا، کلرادو، ورمونت، ویرجینیا، مینه‌سوتا، ماین و نیوهمپشایر را کسب کند.

طوری که پروفسور هلموت نورپوت توضیح داده پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری با توجه به نتایج وی در انتخابات مقدماتی حزبی پیش بینی می‌شود که طی آن وی به راحتی نامزدهای دیگر حزب جمهوری خواه را شکست داده است. در عین حال، جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهور آمریکا و حریف اصلی وی که به احتمال زیاد کاندیدای دموکرات‌ها خواهد بود، در انتخابات اولیه با مشکلات زیادی روبرو شده از جمله همه دموکرات‌ها نمی‌خواستند از نامزدی وی حمایت کرده و حول وی متحد شوند.

نورپوت اعتراف کرد که همه گیری کرونا ویروس می‌تواند در نتایج ترامپ در انتخابات تاثیرداشته باشد اما به تصور وی این تاثیر ناچیز خواهد بود.

این در حالی است که در اواسط ماه مه گزارش شد بایدن در مبارزات انتخاباتی از ترامپ پیشی گرفته است و طبق تحقیقات شرکت SSRS، پنجاه و یک درصد رای دهندگان ثبت نام شده از بایدن حمایت می‌کنند و ۴۶ درصد آنها ترامپ را ترجیح می‌دهند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید