پلیس قزاقستان به اعتراضات در شهر آلماتی در روز انتخابات پاسخ داد

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد، همچنان که رای دهندگان قزاقستانی امروز یکشنبه به پای صندوقهای رای رفته‌اند تا به انتخاب نمایندگان پارلمان و نهادهای قانونگذاری محلی بپردازند، پلیس این کشور تلاش کرده تا جلوی یک تجمع اعتراضی در مرکز شهر آلماتی، بزرگترین شهر آن را بگیرد و چند تظاهرکننده را هم دستگیر کرده است.
پلیس قزاقستان به اعتراضات در شهر آلماتی در روز انتخابات پاسخ داد
یکشنبه | ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۲۱:۵۵ |
کد خبر : ۱۱۸۲۳ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد، ابتدا تعدادی از نیروهای سیاسی شامل حزب دموکراتیک قزاقستادن، جنبش " Oyan, Qazaqstan!" و همچنین جنبش انتخاب دموکراتیک قزاقستان که از سوی یک دادگاه این کشور به عنوان یک حزب افراطی ممنوع اعلام شده، برنامه‌هایی برای اعتراضات در روز انتخابات اعلام کردند.

افسران پلیس ده‌ها معترض را در محل میدان جمهوری این شهر در نزدیکی بنای استقلال محاصره کرده و چند نفر که تلاش داشتند به گروه اصلی تظاهرکنندگان بپیوندند را دستگیر کردند.

معترضان با سر دادن شعارهایی خواستار تحریم انتخابات شدند.

پیشتر قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان، به خبرنگاران گفت که احساسات اعتراضی در سراسر جهان وجود دارد. او وعده داد که پلیس با پایبندی سفت و سخت به قانون رفتار کند و علیه مخالفان تدابیر سرکوبگرانه اتخاذ نکند.

گزارش شده که طبق اعلام کمیسیون مرکزی انتخابات قزاقستان، تا ساعت دو بعد از ظهر به وقت محلی میزان شرکت رای دهندگان در انتخابات این کشور ۴۳.۹ درصد بوده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید