مقامات غربی از کدام واقعیت فرار می کنند؟

این روزها، در فاصله اندک باقیمانده تا برگزاری انتخابات پارلمانی اروپا شاهد ایجاد نوعی بحران سیاسی در کشور اتریش هستیم؛ بحرانی که می‌تواند بار دیگر افکار عمومی اروپا را به سوی شناخت و بازتعریف جریان راست افراطی در غرب سوق دهد.
مقامات غربی از کدام واقعیت فرار می کنند؟
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۴۲ |
کد خبر : ۷۶۷۹ |
بین الملل

به گزارش ایسنا، نورنیوز در ادامه نوشت: آنچه امروز در اتریش می‌گذرد، منجر به نگرانی سران اتحادیه اروپا شده است. برگزاری انتخابات زودهنگام در اتریش و فروپاشی دولت ائتلافی این کشور، نشان می‌دهد که جریان‌های ملی‌گرا در اروپا قدرت تخریب سیاسی فوق العاده‌ای دارند.

طی روزهای اخیر، مقامات اروپایی «سباستین کورتس» صدر اعظم جوان اتریش را بابت ائتلاف با جریان راست افراطی سرزنش می‌کنند، چنانچه «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان صراحتاً از او به خاطر ائتلاف با رهبر جریان ملی‌گرا در این کشور انتقاد کرده است.

اما سوال اصلی اینجاست که واقعاً چه کسی مقصر است؟

بدون شک، افرادی مانند «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان و دیگر مقامات اروپایی، نقش پررنگی در خصوص حضور و فعالیت گروههای ملی‌گرا و افراطی در سرتاسر اروپا داشته اند. او و سیاستمداران و نهادهای امنیتی اروپا که طی دو دهه گذشته به جریان‌های رادیکال و ملی‌گرا اجازه فعالیت داده‌اند، همگی در این اتفاق سهیم‌اند.

همگان به یاد دارند که بیشتر احزاب ملی گرای وابسته به جریان راست افراطی در اروپا، طی دو دهه اخیر آزادی عمل فوق العاده‌ای در خصوص جذب مخاطب، طرفدار و هوادار داشته‌اند. در این میان، نهادهای سیاسی و امنیتی اروپا، زمینه را جهت فعالیت این گروه‌ها فراهم کردند تا جایی که این موضوع، منتج به راهیابی احزاب ناسیونالیست و ضد مهاجرت به پارلمان‌های اروپایی شد.

تسخیر بیش از ۱۰۰ کرسی پارلمان اروپا توسط احزاب ملی‌گرا نشان دهنده همین حقیقت است. در چنین شرایطی مقامات اروپایی نمی‌توانند سهل انگاری در مواجهه با جریان‌های افراطی و حتی در مواردی مماشات خود با این جریان‌ها را بر گردن کشوری خاص مانند اتریش بیندازند.

بدیهی است که سباستین کورتس نیز در این معادله مقصر است، اما تقصیر وی از افرادی مانند آنگلا مرکل و دیگر مقامات ارشد اروپایی بیشتر نیست.
در نهایت اینکه مقامات امنیتی و سیاسی اروپا در خصوص فعالیت آزادانه گروههای ملی گرا، افراطی، ضد اسلام و ضد مهاجرت باید پاسخ‌گو باشند، پاسخی که قطعاً نه در زمان حال و نه در آینده شاهد شنیدن آن نخواهیم بود!

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید