تیم حقوقی ترامپ رسما به احضاریه‌ سنا درباره استیضاح پاسخ داد

تیم حقوقی رئیس جمهوری آمریکا رسما به احضاریه‌های سنا خطاب به دونالد ترامپ پاسخ داده و نظر اجمالی را در رابطه با اینکه نهایتا دفاعیه کاخ سفید در روند استیضاح چه خواهد بود، ارائه کردند.
تیم حقوقی ترامپ رسما به احضاریه‌ سنا درباره استیضاح پاسخ داد
یکشنبه | ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۲:۱۸ |
کد خبر : ۹۵۱۰ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان، این واکنش تیم حقوقی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مفاد استیضاح را از نظر قانونی "نامعتبر" می‌خواند و تاکید دارد که این روند حمله‌ای به آمریکایی‌هاست و همچنین این استیضاح را از لحاظ آیین‌نامه‌ای و هم مفاد قانون اساسی به چالش کشیده‌ است.

بر اساس گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، تیم وکلای حقوقی دونالد ترامپ اولین واکنش رسمی خود به اتهامات طرح استیضاح علیه رئیس جمهوری آمریکا را منتشر کرده و استیضاح را "حمله‌ای خطرناک" به دموکراسی توصیف کرده است. این دفاعیه می‌گوید که بندهای استیضاح هیچ جرمی را تشریح نمی‌کند و تلاشی "گستاخانه" برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است.

این واکنش در حالی منتشر شد که دموکرات‌ها گزارش خود برای شروع محاکمه استیضاح در سنا را ارسال کردند. محاکمه ترامپ در سنا قرار است ساعت ۱۳:۰۰ روز سه‌شنبه آغاز شود.

ترامپ چهارمین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکاست که با روند استیضاح مواجه می‌شود. وی که با دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و مانع‌تراشی در کار کنگره روبروست هرگونه تخلفی را رد کرده و این پرونده را "ساختگی" خوانده است.

مجلس نمایندگان که تحت کنترل دموکرات‌هاست، ماه پیش ترامپ را استیضاح کرد. سنا که اکثریت آن در دست جمهوری خواهان است در مورد محکومیت و برکناری رئیس جمهوری تصمیم خواهد گرفت. دموکرات‌های مجلس نمایندگان در گزارش روز شنبه استدلال کردند که چرا ترامپ باید برکنار شود.

آن‌ها گفتند که رئیس جمهوری "سوگند خود برای اجرای صادقانه قوانین را زیر پا گذاشته و به اعتماد عمومی خیانت کرده است". آن‌ها رفتار ترامپ را "بدترین کابوس" بنیانگذاران این کشور توصیف کردند.

تیم حقوقی رئیس جمهوری آمریکا تحت هدایت پت سیپولون و جی سکولو، وکیل شخصی دونالد ترامپ، گفت که آن‌ها استیضاح را هم از لحاظ آیین‌نامه‌ای و هم مفاد قانون اساسی به چالش می‌کشند و ادعا کردند که رئیس جمهوری مرتکب هیچ کار اشتباهی نشده و با وی منصفانه رفتار نشده است.

آن‌ها در دفاعیه شش صفحه‌ای خود نوشتند که بندهای استیضاح "حمله‌ای خطرناک به حق مردم آمریکا در انتخابات آزادانه رئیس جمهور" است. آن‌ها افزودند: این تلاشی گستاخانه و غیرقانونی برای باطل کردن نتایج انتخابات ۲۰۱۶ و مداخله در انتخابات سال ۲۰۲۰ است که فقط چند ماه به آن باقی مانده است.

ترامپ و تیم وکلای وی گفتند که اتهامات طرح استیضاح مدعی "هیچ نوع جرم یا شکستن قانون" نمی‌شود و "نتیجه یک فرآیند بی‌قانون است که رویه‌های عادلانه قضایی و رعایت انصاف را نقض می‌کند." این وکلا گفتند که ترامپ کلیه اتهامات را "قاطعانه و بدون هیچ ابهامی" رد می‌کند.

این سند یک روز بعد از آن منتشر می‌شود که دونالد ترامپ، فهرست نهایی تیم وکلای خود را پیش از محاکمه اعلام کرد که شامل کنت استار می‌شود که زمانی به عنوان دادستان ویژه درباره بیل کلینتون تحقیق می‌کرد؛ تحقیقاتی که به استیضاح وی منجر شد.

قانونگذاران دموکرات در گزارش ۱۱۱ صفحه‌ای خود در روز شنبه گفتند که برای پرهیز از خسارات جدی و بلندمدت به ارزش‌های دموکراتیک و امنیت کشور، رئیس جمهوری باید محکوم و برکنار شود. آن‌ها نوشتند: اتهامات رئیس جمهوری ایالات متحده ساده است، واقعیت‌های پرونده بی چون و چراست و شواهد موجود تکان‌دهنده هستند.

آن‌ها تاکید کردند: تنها سوالی که باقی می‌ماند این است که آیا اعضای سنا حاضرند مسئولیتی که تدوین‌کنندگان قانون اساسی بر دوش آن‌ها نهاده‌اند و سوگند قانونی خود را اجرا کنند یا خیر.

ترامپ متهم است که رییس جمهوری اوکراین را با تعلیق کمک نظامی به این کشور تحت فشار گذاشته تا با تحقیق درباره رقیب انتخاباتی احتمالی‌اش جو بایدن، وی را بی‌اعتبار کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید