امروز : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۷

سامانی: نمایندگان مجلس برای ثبت‌نام در انتخابات باید فوق لیسانس داشته باشند

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به مصوبه امروز مجلس در قالب طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس گفت: اقدام مجلس در لغو احتساب یک دوره نمایندگی به مثابه یک مقطع تحصیلی امری پسندیده بود.
سامانی: نمایندگان مجلس برای ثبت‌نام در انتخابات باید فوق لیسانس داشته باشند
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۱۸:۳۴ |
کد خبر : ۷۲۸۸ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سید سلمان سامانی با اشاره به بررسی تبصره مربوط به مدرک تحصیلی لازم برای شرکت در انتخابات در قالب طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز سه شنبه ۲۰ فروردین ماه خانه ملت در صحن علنی اظهار داشت: علیرغم آنکه اعتقاد داریم یک دوره نمایندگی مجلس قطعاً دانش و مهارت قانون گذاری را در افراد ارتقا می‌دهد، اما اگر مجلس با حذف این تبصره به جامعه این پیغام را بدهد که نمایندگان مجلس بین خود و دیگران تفاوت و تبعیض قائل نیستند و شروطی که برای کاندیداتوری مجلس قائل شده‌اند برای همگان یکسان است به اعتماد و نگاه مثبت جامعه به خانه ملت خواهد افزود.

وی در ادامه اضافه کرد: با رأی مجلس تبصره‌ای که به نمایندگان مجوز داده بود سابقه یک دوره نمایندگی مجلس در زمان ثبت نام در انتخابات به عنوان یک مقطع تحصیلی برای آنها لحاظ شود، حذف شد که اقدام بسیار پسندیده‌ای بود.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استان‌ها تاکید کرد: بر اساس این مصوبه تمامی افرادی که قصد دارند برای نخستین بار و یا نمایندگان فعلی و پیشین مجلس که می‌خواهند برای ثبت نام در انتخابات مجلس اقدام کنند باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن باشند.

سامانی در پایان گفت: مدرک تحصیلی برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس مورد قبول است که مورد تأیید یکی از ۳ مرجع وزارت علوم، وزارت بهداشت و یا حوزه‌های علمیه باشد.

گفتنی است، نمایندگان خانه ملت در نهایت با پیشنهاد حذف این تبصره موافقت کرده و مستثنی بودن نمایندگان در برخورداری از مدرک کارشناسی ارشد در زمان ثبت نام در انتخابات مجلس را ملغی کردند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید