امروز : چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۳

شکایت نخست‌وزیر سابق ایتالیا علیه یکی از دستیاران کارزار انتخاباتی ترامپ

نخست‌وزیر سابق ایتالیا به تازگی از طرح شکایت علیه یکی از دستیاران سابق دونالد ترامپ خبر داد؛ این دستیار مدعی آن است که دولت ایتالیا، قصد تضعیف جایگاه ترامپ در انتخابات سال 2016 آمریکا را داشته است.
شکایت نخست‌وزیر سابق ایتالیا علیه یکی از دستیاران کارزار انتخاباتی ترامپ
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۱:۳۴ |
کد خبر : ۸۷۲۱ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، جورج پاپادوپولوس، دستیار سابق دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی وی، به تازگی در مصاحبه با روزنامه "لا وِریتا" گفته است ماتئو رنتزی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا، از باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، دستور گرفته بود که طی انتخابات 2016 این کشور، "ضربه‌ای نامنصفانه" به ترامپ وارد آورد.

رنتزی این اتهام را رد کرده و در پیام فیسبوکی خود، گفت اتهام پاپادوپولوس "به وجهه من به طور جدی آسیب می‌زند". او سپس نوشت: "در دادگاه می‌بینمت".

پاپادوپولوس نیز در واکنش توئیتری خود، رنتسی را "نخست‌وزیر ناکام" خطاب کرد و اتهام خود مبنی بر مداخله رنتزی در انتخابات آمریکا را مجددا مطرح ساخت.

این دستیار سابق که در رقابت انتخاباتی ترامپ به عنوان مشاور سیاست خارجه فعالیت می‌کرد، در اکتبر 2017 به علت دروغگویی به مقامات اف‌بی‌آی، مجرم شناخته شد.

به گفته منابع رویترز، ویلیام بار، دادستان کل آمریکا، اخیرا مذاکراتی محرمانه با آژانس اطلاعاتی ایتالیا برگزار کرد؛ موضوع این جلسات، تحقیق درخصوص پرونده مداخله روسیه در انتخابات آمریکا بوده است.

جوزپه کونته، نخست‌وزیر ایتالیا که ریاست سرویس‌های مخفی این کشور را نیز بر عهده دارد، روز جمعه گفت جامعه اطلاعاتی این کشور "هیچ رفتار نامناسب یا خلاف قاعده مرتکب نشده است".

او به خبرنگاران گفته است: "همه امور به طور شفاف انجام گرفته بود"؛ او اظهار داشته که جزئیات بیشتر را تنها در کمیته امنیت پارلمان مطرح خواهد کرد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید