امروز : پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۷

محمود عباس بر برگزاری انتخابات و تشکیل کمیته‌های فنی مشترک با اسرائیل تاکید کرد

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بار دیگر بر برگزاری انتخابات سراسری در تمامی مناطق فلسطین تأکید کرد.
محمود عباس بر برگزاری انتخابات و تشکیل کمیته‌های فنی مشترک با اسرائیل تاکید کرد
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۲:۴۷ |
کد خبر : ۸۷۲۹ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شبکه الجزیره، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان نشست هفتگی این تشکیلات در رام‌الله بار دیگر بر عزم خود برای برگزاری انتخابات در کرانه باختری، نوار غزه و قدس تأکید کرد.

محمود عباس علی‌رغم تأکید بر برگزاری انتخابات اما موعد مشخصی را برای برگزاری آن تعیین نکرد.

عباس همچنین از تشکیل دو کمیته برای پیگیری این موضوع با طرف‌های ذیربط خبر داد.

وی درباره پرداخت حقوق اسیران و خانواده‌های شهیدان نیز گفت: موضع فلسطین نسبت به پرداخت حقوق اسیران و خانواده‌های شهیدان ثابت بوده و از آن چشم پوشی نمی‌کنیم.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه با اشاره به اظهارات بنیامین نتانیاهو، برای الحاق منطقه غور اردن، شمال بحرالمیت و مناطقی از فلسطین به اراضی اشغالی، خاطرنشان کرد: هرگونه اقدام اسرائیل برای الحاق مناطق مذکور همه چیز را تغییر می‌دهد و در چنین صورتی ما تمامی توافقنامه‌ها با اسرائیل را لغو شده خواهیم دانست.

این مقام فلسطینی در ادامه از اتحادیه و پارلمان اروپا به دلیل موضع حمایتی‌شان در قبال فلسطین و اخیرا در موضوع آژانس کار و امداد آوارگان فلسطینی (آنروا) تشکر کرد و افزود: پیشتر بیم آن را داشتیم که نیروهای مخالف بر آنروا غالب شوند اما ملت اروپا و نمایندگان اتحادیه اروپا اصالتشان را ثابت کرده و هرگونه کسر اموال آنروا را رد کردند و به حمایتشان ادامه دادند.

کمیته‌های مشترک با اسرائیل

محمود عباس همچنین اظهار کرد: ما مدت‌ها قبل تشکیل کمیته‌های فنی برای بررسی مسائل معلق میان ما و اسرائیل به ویژه مسائل مالی را به آنها پیشنهاد دادیم. دولت اسرائیل اخیرا موافقت خود با تشکیل کمیته فنی برای بررسی این مسائل را اعلام کرد. این کمیته‌ها مسائل مالی معلق میان ما و آنها را از ابتدا مورد بررسی قرار می‌دهند.

در همین راستا، حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس در واکنش به اظهارات محمود عباس درباره تشکیل کمیته‌های مذکور اظهار کرد: اظهارات محمود عباس درباره تشکیل کمیته‌های مشترک با رژیم اشغالگر نشان می‌دهد که تصمیم‌های پیشین وی صرفا اظهاراتی تبلیغاتی بوده که از جدیت برخوردار نبوده است.

وی افزود: سرزدن چنین رفتاری از سران تشکیلات خودگردان فلسطین اوج بی‌مبالاتی به ملت فلسطین است و این اقدام تلاشی برای به بازی گرفتن افکار عمومی است؛ افکار عمومی که مخالف روابط تشکیلات خودگردان فلسطین با اشغالگران هستند.

سخنگوی حماس ادامه داد: تشکیلات خودگردان هر بار ثابت می‌کند که اراده‌ای برای مقابله با رژیم اشغالگر و سیاست‌های آن ندارند. این تشکیلات همچنین نمی‌تواند از منافع تنگ نظرانه حزبی و شخصی خود که با منافع عالی ملت در تناقض است، دست بکشد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید