امروز : یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۷

انتخابات ریاست جمهوری، امروز در رومانی

انتخابات ریاست جمهوری در رومانی امروز (یکشنبه) بعد از یک کمپین انتخاباتی بی رمق آغاز شده و در دست برگزاری است.
انتخابات ریاست جمهوری، امروز در رومانی
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۲:۳۰ |
کد خبر : ۸۹۷۰ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، کمپین انتخابات ریاست جمهوری امروز رومانی تحت تاثیر بحرانی سیاسی واقع شد که در جریان آن چند روز پیش یک دولت اقلیت روی کار آمد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، حدود 18.2 میلیون رای‌دهنده واجد شرایط شرکت در انتخابات امروز رومانی وجود دارند. در انتخابات امروز رای‌دهندگان باید یکی از 14 نامزد ریاست جمهوری شرکت‌کننده در این رقابت را برای یک دور پنج ساله ریاست جمهوری برگزینند.

نظرسنجی‌های جدید نشان دادند که رئیس جمهور فعلی رومانی یعنی کلاوس یوهانیس احتمالاً در انتخابات امروز بیشترین میزان آرا را کسب می‌کند و نفر دوم نیز ویوریکا دانسیلا، نامزد ریاست جمهوری چپ میانه‌رو که تا همین چند روز پیش نخست وزیر کشورش بود، خواهد بود. در جایگاه‌های بعدی نیز میرسیا دیاکونو، نامزد مستقل ریاست جمهوری و بازیگر سابق و کارگردان تئاتر و همچنین دن بارنا، رهبر سومین حزب بزرگ رومانی یعنی حزب راست میانه‌روی "اتحاد نجات رومانی" قرار می‌گیرند.

چنانچه در انتخابات امروز هیچ کاندیدایی نتواند بیش از 50 درصد آرا را کسب کند انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد و تاریخ 24 نوامبر برای برگزاری دور دوم در نظر گرفته شده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید