امروز : دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۷

جدیدترین آمارها از روند انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: روند انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی در دولت تدبیر و امید روند خوبی داشته، به گونه‌ای که از انتصاب ۱۳.۶ درصدی در سال ۹۶ به ۱۸.۸ درصدی در امسال افزایش یافته است.
جدیدترین آمارها از روند انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۱۵:۵۹ |
کد خبر : ۹۰۴۰ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، معصومه ابتکار روز یکشنبه در مراسم رونمایی از طرح بازتوانی و ارتقای توان مدیریتی بانوان در صنعت آب و برق افزود: استفاده بیشتر از توان مدیریتی زنان یک تصمیم هوشمندانه است. 

وی  ادامه داد: افزایش حضور زنان در عرصه های مدیریتی می تواند در بهبود ارایه خدمات و افزایش کیفیت آن موثر باشد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: تلاش می شود همپای حضور زنان در مناصب مدیریتی، قوانین و مقررات برای تعادل بین کار و خانه و برای تضمین اینکه زنان بتوانند همزمان مسئولیت هایی را هم در جامعه و هم در خانه داشته باشد، اصلاح شود.

ابتکار اظهار کرد: اصلاح برخی قوانین و توجه به بحث مرخصی ۹ ماهه برای زنان پس از زایمان و اجرای صحیح آن مفادی از قانون است که کمک می‌کند به زنان تا از اوقات و ساعات قابل انعطاف استفاده کنند و از فرصت بودن با فرزندان بیشتر بهره بگیرند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه استفاده زنان از مرخصی پس از زایمان ضروری است، گفت: این تفکر که استفاده از این فرصت هزینه‌زا برای کشور است تفکری اشتباه به شمار می رود، این موضوع به نفع اقتصاد است و باید در قوانین دیده شود.

ابتکار با بیان اینکه وزارت نیرو در انتصاب مدیران زن رشد قابل توجهی داشته است، ادامه داد: افزایش  ۲۷ درصدی انتصاب مدیران زن از سال ۹۶ روند خوبی است و براساس وعده های داده شده این روند با قدرت بیشتر تداوم خواهد یافت.

معاون رئیس‌جمهوری با تاکید براینکه ۴۱ درصد کارکنان دولت بانوان هستند، گفت:  هم‌اکنون حدود ۷۰ زن همتراز معاون و مشاور وزیر مشغول به کار هستند.

وی بر ضرورت احیای گفت و گوی چهره به چهره با محوریت زن در خانواده تاکید کرد و افزود: امروز نیاز است ارتباط با نسل جوان در خانواده ها افزایش یابد تا بتوان نسلی توانمند پرورش داد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان وخانواده بر توجه به خانواده مدیران علاوه بر توجه به خود آنها تاکید کرد و ادامه داد: موفقیت یک مدیر در پناه برخورداری از یک خانواده منسجم و قوی  است، بنابراین اگر می خواهیم مدیران موفقی داشته باشیم باید به خانواده های آنان نیز توجه لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تحولات اخیر جهانی تاثیر منفی بر خانواده ها داشته است بر ضرورت افزایش گفت و گوی بین خانواده ها تاکید کرد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: باید گفت و گوی ملی خانوادگی شکل گیرد تا بتوان از مشکلات به خوبی عبور کرد.

ابتکار با بیان اینکه زمان گفت و گوی بین خانواده ها در کشور از ۲ ساعت به ۲۰ دقیقه کاهش یافته است، افزود: باید تلاش کرد با گفت و گوی ملی این زمان افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی معاونت زنان؛ وی  از راه اندازی پویش مشارکت در مدیریت مصرف آب در هشت استان کشور خبرداد و افزود: زنان محور این پویش هستند که عملکرد خوبی هم تاکنون در رعایت الگوی صحیح مصرف آب باقی گذاشته اند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: تلاش شده است این پویش در سراسر کشور اجرا و مدیریت مصرف صحیح، نهادینه شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید