امروز : چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۶

به گزارش پولتیکو اوباما با انتخاب سندرز به عنوان نامزد ریاست جمهوری دموکراتها مخالف است

یک نشریه آمریکایی گزارش کرد، باراک اوباما در اظهار نظرهایی خصوصی فاش کرده، در صورت قوی شدن احتمال انتخاب برنی سندرز به عنوان نامزد ریاست جمهوری دموکرات‌ها شخصا با این مساله مخالفت و تلاش خواهد کرد جلوی نامزدی سندرز را بگیرد.
به گزارش پولتیکو اوباما با انتخاب سندرز به عنوان نامزد ریاست جمهوری دموکراتها مخالف است
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۹:۰۵ |
کد خبر : ۹۰۸۰ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، نشریه پولتیکو نوشت، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در اظهارنظرهایی خصوصی گفته چنانچه برنی سندرز، سناتور مستقل آمریکایی در رقابت درون حزبی دموکرات‌ها برتری چشم‌گیری پیدا کند او با نامزدی سندرز مخالفت و تلاش خواهد کرد جلوی او را بگیرد.

با این حال یک مشاور نزدیک به باراک اوباما به پلیتیکو گفت، نمی‌تواند تایید کند که اوباما حرفی از ایستادگی در برابر نامزدی سندرز برای ریاست جمهوری زده باشد.

این مشاور گفت: اوباما این حرف را مستقیما به من نزده است ، تنها دلیل این که من  در رد کامل آن مردد هستم این است که اگر برنی سندرز کاندیدای ریاست جمهوری دموکرات‌ها شود فکر می‌کنم شاید همه ما مجبور شویم در مخالفت با آن چیزی بگوییم. اما من چنین امری را محتمل نمی‌دانم و از نظر من این اتفاق نخواهد افتاد.

یک سخنگوی باراک اوباما در پاسخ به پرسشی درباره‌ی اظهارنظرهای او در مورد سندرز، به نظرات سابق اوباما ارجاع داد که گفته بود از هر کسی که در حزب دموکرات به عنوان نامزد ریاست جمهوری انتخاب شود حمایت می‌کند.

اوباما اوایل ماه جاری میلادی گفته بود: ما در رقابت درون‌حزبی جمهوریخواهان گروهی از افراد بسیار شایسته، جدی، باهوش و پرشور داریم که هر یک سابقه کار دولتی داشته و هر کسی که پیروز رقابت مقدماتی در حزب دموکرات شود من نهایتا تلاشم را می‌کنم تا او رئیس جمهور بعدی بشود.

اوباما در طول کمپین درون حزبی دموکرات‌ها برای انتخاب نامزد ریاست جمهوری، تا کنون سکوت اختیار کرده و از هیچ کاندیدایی رسما حمایت نکرده است.

او پیشنهاد داده که با تمامی کاندیداهای رقابت مقدماتی دیدار کند و طبق اعلام رسانه‌ها به هر کسی که تا کنون با او دیدار کرده مشاوره داده است.

یک مشاور نزدیک اوباما به پولتیکو گفت: من نمی‌توانم حتی تصور کنم در این میدان رقابت، گفتن حرفی از جانب اوباما علیه یک کاندیدا چقدر می‌تواند برای او بد تمام می‌شود.

با این حال چند هفته پیش اوباما به نامزدهای ریاست جمهوری دموکرات‌ها نسبت به روی آوردن افراطی به سیاست‌های چپگرایانه هشدار داده بود.

پولتیکو در مطلب خود رابطه بین سناتور الیزابت وارن، نامزد دیگر ریاست جمهوری حزب دموکرات و اوباما را هم " مشهور به پیچیده بودن" توصیف کرد.

این رئیس جمهور سابق در گفتگویی خصوصی، ظاهرا گفته اگر دموکرات‌ها زمانی که وارن در حال بررسی نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری 2016 بود از او حمایت می‌کردند این کار آنها به معنی رد سیاست‌های اقتصادی دولت او بود.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید