امروز : چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۷

ذوالقدر: احتمالا سهم زنان از لیست‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان افزایش یابد

یک عضو فراکسیون امید مجلس دهم درباره رویکرد اصلاح طلبان در انتخابات پیش‌رو گفت: همچنان سهم زنان از لیست های انتخاباتی اصلاح‌طلبان محفوظ است و احتمالاً نیز افزایش یابد. تاکید شورای عالی سیاستگذاری داوطلبان حضور همه اقشار اعم از زنان و جوانان است.
ذوالقدر: احتمالا سهم زنان از لیست‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان افزایش یابد
شنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۶:۰۷ |
کد خبر : ۹۱۸۶ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح شنبه جهت ثبت‌نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس در ستاد انتخابات فرمانداری تهران حضور یافت و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه «بر اساس وظیفه‌ای که احساس می‌کنم و همچنین دعوتی که از زنان برای مشارکت در انتخابات پیشرو شد، حضور خواهم داشت» اظهار کرد: اگر حضور زنان در مجلس افزایش یابد بیشتر می‌توانیم طرح ها و لوایح به نفع زنان را تصویب کنیم و صدای زنان بیشتر خواهد شد.

وی افزود: زنان مجلس دهم در همه عرصه های نمایندگی حضور فعالی داشتند؛ ما در مجلس از لوایح بی‌نظیری از جمله حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان، حمایت از هوای پاک، حمایت از محیط بانان، تشدید مجازات اسیدپاشی و همچنین اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی حمایت کردیم.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم خاطرنشان کرد: زنان مجلس در پروسه تصویب برنامه ششم توسعه کارهای خوبی انجام دادند و برای نخستین بار در این برنامه زنان سرپرست خانوار و همچنین عدالت جنسی مطرح شد.

ذوالقدر در ادامه درباره رویکرد اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو خاطرنشان کرد: همچنان سهم زنان از لیست های انتخاباتی اصلاح‌طلبان محفوظ است و احتمالاً نیز افزایش یابد. تاکید شورای عالی سیاستگذاری داوطلبان و حضور همه اقشار اعم از زنان و جوانان است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در اصلاح طلبان هیچ قهری از انتخابات وجود ندارد و از همه اقشار درخواست می‌شود که در انتخابات حضور یابند، گفت: تجربه نشان داده که قهر با صندوق های انتخابات هیچ گاه مفید نبوده و نتیجه ای به همراه نداشته است.

ذوالقدر در پایان با بیان اینکه «حضور در انتخابات وظیفه شرعی در راه دموکراسی نیز از مجلس می‌گذرد»، اظهار کرد: ان‌شاءالله مجلس یازدهم بتواند طرح ها و لوایحی که در نوبت رسیدگی در مجلس گذشته بوده را پیگیری کنند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید